نمایش جزییات خبر
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۹:۲۲

روش های انتخاب کتاب خوب در نمایشگاه کتاب تبریز معرفی شد

روش های انتخاب کتاب خوب برای مطالعه در نشست فرهنگی روز دوم هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز مطرح و ارائه شد.
روش های انتخاب کتاب خوب در نمایشگاه کتاب تبریز معرفی شد

در نشست فرهنگی "کودک و انتخاب کتاب" که با محوریت شناسایی کتاب خوب در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز برگزار شد، حسین زاده یکی از فعالان حوزه نشر و کتاب به عنوان سخنران این نشست فرهنگی با اشاره به اهمیت خواندن کتاب خوب، گفت:به دلیل تعداد زیاد کتاب‌های تالیفی باید در انتخاب کتاب دقت کنیم چراکه هر کتابی برای مطالعه مناسب نیست.

وی درخصوص روش های انتخاب کتاب ابراز کرد: یکی از روش های موثر شناختن کتاب خوب، افراد کتابخوان و پرس و جو از آنهاست. دومین راه نیز دسترسی به کتاب فروشی ها و انتشارات تاثیرگذار است به ویژه در حوزه کودک که باید توجه ویژه‌ای به این مقوله شود.

این نویسنده تبریزی اظهار داشت: روش دیگر برای انتخاب کتاب نیز می تواند تعداد شماره های چاپ آن باشد که در شناسنامه کتب درج می شود.

وی در رابطه لیست کتاب های خوب بیان کرد: برای انتخاب می توان از لیست کتاب های مطرح نیز استفاده کرد که این لیست برای کتب ویژه کودکان لیست "لاک پشت پرنده" است که به صورت ماهانه بهترین کتاب های کودک خارجی و داخلی را معرفی می کند.

حسین زاده در پایان اشاره کرد: همچنین برای انتخاب کتاب مناسب با سلیقه خود می توان گزیده بخشی از کتاب را که در پشت جلد آن چاپ شده است مطالعه کرد.

گفتنی است هفدهمین نمایشگاه کتاب تبریز از بیست و نهم مهر تا چهارم آبان ماه جاری از ساعت 10 صبح الی 20 در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپاست.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید