نمایش جزییات خبر
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰

راهیابی « اپیلوگ » به بخش اصلى جشنواره بین المللی فیلم «ازمیر» ترکیه

فیلم کوتاه « اپیلوگ » از تولیدات انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه در بخش اصلی بیستمین جشنواره بین المللی فیلم ازمیر ترکیه حضور می‌یابد.
راهیابی « اپیلوگ » به بخش اصلى جشنواره بین المللی فیلم «ازمیر» ترکیه

رئیس انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه با اعلام این مطلب افزود : فیلم ۱۰ دقیقه ای « اپیلوگ » که بصورت سکانس  پلان تصویربرداری شده فیلمی سوررئال است و نگاهی انتزاعی دارد به مقوله از بین رفتن خرد و دانش بشری توسط خود انسان در فرآیندی بروکراتیک و سیستمی .

اسدی فرد افزود : عوامل اصلی این فیلم عبارتند از : نویسنده و کارگردان: مهدی آذری و امین اکتسابی بناب، مدیر تصویربرداری: محمدتقی فکوری و صداگذار: شاهین خاکپور مجری طرح: انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه.

اسدی فرد در خصوص خلاصه داستان این فیلم نیز گفت : این فیلم نوعی ادای دین به فیلم کوتاه پرولوگ ساخته بلا تار کارگردان صاحب سبک مجارستان به حساب میآید .  اما هم در فرم و هم محتوا بسیار متفاوت از فیلم کوتاه بلاتار هست. فیلم از صف طولانی شروع می شود که عده ای انسان در شب سرد اندوخته دانش بشری (کتاب) را به موجوداتی نیمه انسان نیمه حیوان می بخشند و در عوض قرص نانی تحویل می گیرند. سپس این موجودات در یک فرایند سختگیرانه بورکراتیک و صنعتی کتابها را تبدیل به کنسروهایی برای تغذیه موجودات خاص می کنند. و در نهایت مشخص می شود خود این انسانهای داخل صف هستند که چرخه این فرآیند بوراکراتیک و صنعتی را می چرخانند.

شایان ذکر است انجمن سینمای جوانان دفتر مراغه بعنوان تنها مرکز آموزش و تولید هنر هفتم در منطقه میباشد که در سالهای اخیر چندین حضور موفق در جشنواره ها و المپیادهای فیلمسازی داشته است .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید