نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، مطرح کرد:
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲

1118 نفر از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان جهت بیمه به تامین اجتماعی معرفی شدند

از آغاز سال 83 تا پایان شش ماه اول سال جاری 1118 نفر از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برای عضویت در بیمه به تامین اجتماعی معرفی شدند.
1118 نفر از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان جهت بیمه به تامین اجتماعی معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت:  در استان گلستان  1251 نفر در حوزه ی سینما، نمایش، موسیقی، تجسمی، نویسندگی، خبرنگاری، قرآنی و .. عضو صندوق اعتباری هنری هستند که از این تعداد 1118 نفر تاکنون به بیمه تامین اجتماعی معرفی شده اند.

وی درباره خدمات صندوق اعتباری هنر، گفت: بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، وام قرض الحسنه، برقراری طرح مستمری و طرح تکریم هنرمندان از جمله خدمات صندوق اعتباری هنر است.

کشمیری افزود: همچنین این صندوق به آن دسته از هنرمندانی که عضو صندوق هستند و نیاز به کمک جهت حضور در جشنواره های بین المللی را دارند، حمایت می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه تمام هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران واجد شرایط می توانند عضو صندوق اعتباری هنر شوند، گفت: یکی از ملاک های عضویت افراد، استمرار فعالیت حرفه ای در رشته ی تخصصی خود است.

کشمیری درباره شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز برای عضویت در صندوق،گفت: دریافت معرفی نامه از سوی معاونت تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استان ها، تکمیل فرم عضویت در تارنمای صندوق اعتباری هنر به نشانی www.honarcreadit.ir   تایید مدارک توسط صندوق اعتباری هنر و پرداخت حق عضویت از جمله شرایط عضویت در صندوق است.

این مدیر استانی تصریح کرد: فعالان قرآنی و مطبوعاتی افزون بر شرایط آیین نامه عضویت صندوق اعتباری هنر، باید شرایط لازم و ضروری درج شده در معاونت قرآن و عترت و معاونت امور مطبوعاتی را دارا باشند.

یادآوری می شود سهم پرداختی بیمه هنرمندان 18 درصد قرارداد سازمان تامین اجتماعی است.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید