نمایش جزییات خبر
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۷

آغاز دور جدید فعالیت کارگروه فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی

حیدری معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به سبک زندگی و تغییرات نوین آن در جامعه ایرانی و رصد این تغییرات برای دستیابی به اهداف مندرج در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست.
آغاز دور جدید فعالیت کارگروه فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع در دومین جلسه کارگروه فرهنگ­ سازی و گفتمان­ سازی اقتصاد مقاومتی که روز چهارشنبه شانزدهم مهر ماه با ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر وزیر برگزار شد؛  لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر، طی سخنانی از لزوم  هم­افزایی برای به ثمر رساندن اهداف و محورهای اولویت­ دار تکلیفی این کارگروه سخن گفت.

لادن حیدری که جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ستاد اقتصاد مقاومتی وزارتخانه است، به خلق معنا و مفاهیم اثرگذار بر شیوه زندگی انسان ایرانی برای تاب­­ آوری در فراز و فرودهای اقتصادی در این جلسه پرداخت و وظیفه دستگاه‌­های فرهنگی را در نشر و ترویج معانی مؤثر اقتصاد مقاومتی برای بهبود کیفیت زندگی و ایجاد احساس امنیت اقتصادی و امنیت اقتصادی در میان آحاد مردم تاکید کرد.  

حیدری توجه به سبک زندگی و تغییرات نوین آن در جامعه ایرانی و رصد این تغییرات برای دستیابی به اهداف مندرج در سیاست­ های کلی اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست. وی تاکید کرد: این ضرورت با توجه به فرصت­ ها و امکانات رسانه­ ای و ارتباط نخبگانی بخش فرهنگ، برجسته ­تر دیده شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آغاز دور جدیدی از برنامه­ ریزی برای ترویج فرهنگ و گفتمان اقتصاد مقاومتی مبتنی بر سیاست­ های ابلاغی مقام معظم رهبری را بسترساز ایجاد تغییرات کاربردی، جدی و زیرساختی در سبک زندگی مردم در نواحی مختلف با فرهنگ‌­های متنوع برشمرد و از ضرورت اصلاح الگوها و زیرساخت­ های موجود در راستای بهبود زندگی روزمره مردم سخن گفت.

باتوجه به برجسته شدن نقش هماهنگی وزارتخانه در کارگروه فرهنگ­سازی و گفتمان­سازی اقتصاد مقاومتی به عنوان اصلی ­ترین دستگاه متولی فرهنگ، اهمیت کاربست مفهوم تاب‌آوری اقتصادی در برنامه ­های فرهنگی را ضرورتی غیرقابل انکار دانست که به سود همه اعضا جامعه اعم از زنان و مردان و اعضا خانواده ­ها و همچنین مدیران و مسئولان اجرایی خواهد بود. لادن حیدری افزود برنامه ­ریزی در این خصوص می تواند از سطوح فردی تا اجتماعی و در عرصه ­های مختلف از جمله مسائل خاص اجتماعی، خانوادگی، فرهنگی و اقلیمی تعریف شود و کاربرد داشته باشد. جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که برنامه­ ریزی­ های مرتبط با محورهای ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بایستی به صورت زیرساختی و تخصصی لحاظ شود و در برنامه­ ها به صورت جدی شاخصه­ های مرتبط  در راستای اصلاح و بهبود سبک زندگی مردم مورد بررسی قرار گیرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به اهمیت نشر فرهنگ «ارتقای تاب‌آوری» به عنوان یکی از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی، آموزش و افزایش توان انسان ایرانی برای برنامه‌ریزی هوشمندانه در راستای کاهش آثار و پیامدهای ناشی از تحمیل تحریم­ های ظالمانه مستمر را از وظایف کارگروه فرهنگ‏ سازی و گفتمان­ سازی اقتصاد مقاومتی دانست که هیأت دولت طی مصوبه ه­ای  آغاز دور جدید فعالیت­ های آن را بر عهده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته است.

حیدری همچنین در این جلسه با اشاره به برنامه ­ریزی دستگاهی پیرامون محورها و اولویت­های فرهنگ ‏سازی و گفتمان­ سازی اقتصاد مقاومتی، افزود که هماهنگی­ های درون دستگاهی و ایجاد خطوط ارتباطی برای تدوین برنامه ­های اجرایی دقیق در سه سطح  معرفتی، انگیزشی و رفتاری که مورد تاکید دکتر صالحی وزیر است با دعوت از اندیشمندان و صاحب نظران برای اصلاح فرهنگ اقتصادی از طریق دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارتخانه مستقر در دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع پی گرفته خواهد شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید