نمایش جزییات خبر
۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸

با حضور احمد مسجدجامعی، کتاب «روایت پیاده‌روی اربعین» رونمایی می‌شود

کتاب «روایت پیاده‌روی اربعین»، دستاورد پژوهش انجام‌شده در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، با حضور احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران و جامعه‌شناسان و دین‌پژوهان رونمایی می‌شود.
با حضور احمد مسجدجامعی، کتاب «روایت پیاده‌روی اربعین» رونمایی می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، کتاب «روایت پیاده‌روی اربعین»، دستاورد پژوهش انجام‌شده در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، با حضور احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، و جامعه‌شناسان و دین‌پژوهان رونمایی می‌شود.

بنا به اعلام روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، کتاب «روایت پیاده‌روی اربعین» که مشتمل بر ۱۷ روایت مردم‌شناختی و جامعه‌شناختی از پیاده‌روی اربعین سال ۱۳۹۶ است، روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات رونمایی می‌شود.

در این برنامه احمد مسجدجامعی(عضو شورای اسلامی شهر تهران و عضو هیأت امنای پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات)، دکتر سیدحسین سراج‌زاده(رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران و جامعه‎‌شناس دین)، دکتر محمدرضا جوادی‌یگانه (عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و ناظر علمی کتاب) و محمد سلگی (رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات) و حسن محدثی گیلوایی (جامعه‌شناس دین و از نویسندگان کتاب) سخنرانی خواهند کرد.


کتاب «روایت پیاده‌روی اربعین» با هدف شناخت حیات دینی و اجتماعی کنونی ایرانیان و خاورمیانه و نیز شیعیان سایر کشورها در ۹۷۱ صفحه تحقیق و تدوین شده است.

آنچه در این کتاب منتشر شده است، گزارش پژوهشگرانی است که با حضور در راهپیمایی اربعین، تلاش کرده‌اند توصیف و روایت دقیقی از آنچه مشاهده کرده‌اند، ارائه دهند تا بدین ترتیب گزارش دست‌اولی در اختیار جامعه علمی کشور قرار گیرد. به زعم ناظران علمی کتاب، این گزارش‌ها می‌تواند در سطح تحلیل کلان اجتماعی و فرهنگی کشور مفید و راهگشا باشد.

علاقه‌مندان به حضور در برنامه رونمایی کتاب «روایت پیاده‌روی اربعین» می‌توانند روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ۹۸ از ساعت ۱۶ به پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات واقع در خیابان ولیعصر(عج)، خیابان دمشق، شماره ۹ مراجعه کنند.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب نیز می‌توانند آن را با تخفیف ۵۰ درصد در این برنامه تهیه کنند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید