نمایش جزییات خبر
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۱۸

آرزوهای آسیه دختر نوجوان خوزستانی کتاب شد

مراسم رونمایی از کتاب «دست نوشته های آسیه» با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، مصطفی رحمان دوست شاعر مطرح کشور و علاقمندان شعر و ادب در تالار مهتاب اهواز برگزار شد.
آرزوهای آسیه دختر نوجوان خوزستانی کتاب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مراسم رونمایی از کتاب «دست نوشته های آسیه» با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، مصطفی رحمان دوست شاعر کشور و علاقمندان شعر و ادب 11 مهرماه در تالار مهتاب اهواز برگزار شد.

آسیه قاسمی اهل شهرستان رامهرمز  در شرق خوزستان است که از سال ۹۴ با سرطان دست و پنجه نرم می کند و امروز بهبود یافته است و دلش می خواهد ندای امید را به گوش همه کودکان مبتلا به سرطان برساند.

آسیه با اشاره به مسیر سخت و دشوار زندگیش می گوید: در ابتدای بیماری ام نمی دانستم زندگیم به کجا ختم می شود، برای همین  وقتی تمام وجودم پر از ناامیدی بود، این ۲ بیت شعر کوتاه  برای من مانند طبیبی بود که به من امید و توان دوباره بخشید: «با نام رضا به سینه ها گل بزنید/ با اشک به بارگاه او پل بزنید/ فرمود که هر زمان گرفتار شدید/بر دامن ما دست توسل بزنی».

آسیه توضیح می دهد:  خواه یا ناخواه آدم در زندگی در یک بازی قرار می گیرد که خبری از برد و باخت آن نیست برای همین باید این بازی را ادامه داد  تا پیش داور بازی کارت قرمز  دریافت نکند.

وی خاطرنشان می کند: واژه امید بهترین واژه برای زندگی است و خوب است در لابلای زندگی خدا را گم نکنیم، امروز خوشحالم با اقتدار از پس سرنوشت برآمدم  و اگر بی انصاف نباشم باید بگویم همین سختی ها قلم به دستم داد تا آنچه از دلم برمی آید را به تحریر دربیاورم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جشن رونمایی کتاب آسیه گفت: هر اتفاقی در حوزه فرهنگ و به ویژه کتاب و کتابخوانی ارزشمند است.

محمد جوروند گفت: این کتاب برآمده از جان و جهان بزرگ آسیه است  و وقتی مطالب آن را می خوانیم انگار با یک نویسنده حرفه ای رو به رو هستیم.

وی بیان کرد: انجمن هنرهای تجسمی فعالیت های خوب و مختلفی را در کارنامه خود دارند  اما تصویرگری کتاب آسیه به عنوان شاه بیت فعالیتشان در تاریخ ثبت خواهد شد.

آرزوی ساده وکودکانه آسیه با کمک گروه خیران همیاران بی نام  عملی شد، چاپ دلنوشته های آسیه چهارصد و پنجاهمین آرزویست که این گروه خیران برآورده می کنند.

هدی رشیدی که هدایت این گروه را برعهده دارد به خاله آرزوهای خوزستان معروف است او تا کنون توانسته با کمک همراهان و خیران ۴۵۰ آرزوی کودکان مبتلا به سرطان را برآورده کند.

وی به  سختی های چاپ کتاب اشاره کرد و گفت: برای چاپ کتاب آسیه از افراد مختلفی کمک گرفتیم و در این راه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای تجسمی خوزستان، ناشر کتاب به کمک ما آمدند اما در وانفسای چاپ کتاب آسیه یکی از دوستانش که در بیمارستان با او هم اتاق بود را از دست داد که در روحیه او بسیار تاثیر گذاشت لذا خواسته ما این بود تا کتاب هر چه سریعتر به چاپ برسد.

وی افزود:  خوشبختانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مجوز کتاب را در سریع ترین زمان ممکن برای ما آماده کرد و کتاب آسیه بلافاصله برای چاپ آماده شد.

مصطفی رحمان دوست، شاعر کودک و نوجوان نیز در این مراسم بیان کرد: اینکه همه دست به دست هم دادند تا این کتاب شکل بگیرد بسیار خوشایند است، آسیه برای ادامه راهش بسیار مصمم است و بمب انرژی است که با امید در این راه قدم  نهاده است.

رحمان دوست گفت: آسیه امید بخش همه ما شده است و به ما می گوید که زندگی زیباست  و درهر شرایطی می توانیم امیدوار باشیم و فردای بهتری برای خود بسازیم.

رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان نیز به پای کار بودن ۲۴ تصویرگر برای آماده سازی کتاب آسیه اشاره کرد و گفت:کتاب آسیه پس از صفحه آرایی در ۳۰۰ نسخه منتشر ش و دارای ۴۲ داستان کوتاه است.

محمد عدیلی پور عنوان کرد: تلاش ما این بود تا تصویرگری این کتاب به بهترین نحوه ممکن صورت گیرد برای همین تمام تصویرگران  از میان هنرمندان حرفه ای انتخاب شدند و سطح کار بالا است.

در پایان مراسم از کتاب دست نوشته های آسیه با حضور مدیران فرهنگی استان، هنرمندان، شاعران، دوستان و خانواده آسیه رونمایی شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: اداره کل
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید