نمایش جزییات خبر
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴

دومین جشنواره سراسری داستان ایرانی در شهرستان شوشتر برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری دومین جشنواره سراسری داستان ایرانی در شهرستان شوشتر خبر داد.
دومین جشنواره سراسری داستان ایرانی در شهرستان شوشتر برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: دومین جشنواره سراسری داستان ایرانی در شهرستان شوشتر در سه بخش آزاد، حمایت از کالای ایرانی و کتاب برگزیده ی داستان کوتاه برگزار خواهد شد.

محمد جوروند اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، جریان سازی فرهنگی با زبان شیوای هنر داستان‌نویسی جهت حمایت از کالای ایرانی، نهادینه ساختن اهمیت فضای کار، تولید و تلاش جهت خدمت‌رسانی به مردم با زبان داستان و شناسایی استعدادها و ارزیابی توان ادبی کشور در حوزه‌ی ادبیات داستانی است.

جوروند در ادامه گفت: مهلت ارسال آثار تا 20 بهمن ماه 1398 و برگزاری جشنواره در اسفند ماه سال جاری خواهد بود.

وی در خصوص شرایط شرکت در این جشنواره افزود: نویسندگان آثار خود را به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی سراسری داستان در قالب مینی‌مال (داستان کوتاه، کوتاه) ارسال نمایند و همچنین تعداد کلمات مجاز در داستان‌های ارسالی به‌ همراه نام داستان حداکثر 150 کلمه باشد، هر نویسنده در هر بخش می‌تواند حداکثر پنج اثر ارسال نماید، دربخش کتاب برگزیده نویسندگان می توانند یک نسخه از کتاب نشر شده خود راسال 97 و 98 برای انتخاب ارسال نمایند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: لازم به ذکر است مجموعه های ارسالی می بایست حاوی داستان های کوتاه نویسنده، حداکثر 1000 کلمه ای باشد و شخصیت‌ها، مکان‌ها و فضاهای ترسیم‌شده‌ی احتمالی در داستان‌ها کاملاً ایرانی ـ اسلامی باشد و دبیرخانه‌ی جشنواره از پذیرش غیر از داستان‌های کوتاه (داستان‌های بلند، رمان و ... ) معذور است.

محمد جوروند در ادامه اظهار کرد: دبیرخانه‌ی جشنواره‌، آثاری را که در آن نوآوری در انتخاب طرح و شیوه‌ی خلاقانه‌ی ارائه‌ی داستان وجود داشته باشد، در اولویت پذیرش قرارخواهد داد و دبیرخانه‌ی جشنواره از پذیرش آثاری که در سایر جشنواره‌ها، همایش‌ها و ... حائز رتبه شده و یا در نشریات یا کتاب‌های مستقل به چاپ رسیده باشند، معذور است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در خصوص نحوه ارسال آثار گفت : شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به صورت لوح فشرده در قالب Word  با قلم 14 BNAZANIN  تایپ شده به همراه مشخصات صاحب اثر شامل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام پدر، کد ملی، شماره تماس به آدرس خوزستان، شوشتر، اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه‌ی نخستین جشنواره‌ی داستان  ایرانی ارسال و یا به نشانی اینترنتی  irdastaniran@gmail.com ارسال نمایند و با شماره تلفن های 09166092352 و  09169074508 جهت هماهنگی تماس حاصل نمایند.

محمد جوروند در پایان افزود: حضور برگزیدگان در آیین اختتامیه جشنواره الزامی است و از نویسندگان در آیین پایانی جشنواره دعوت و با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی از آنان تقدیر خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: اداره کل
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید