نمایش جزییات خبر
۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱

حمایت از صنعت چاپ و نشر توسعه یافتگی را به دنبال دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از دستاوردهای حمایت از صنعت چاپ و نشر دستیابی به توسعه یافتگی است.
حمایت از صنعت چاپ و نشر توسعه یافتگی را به دنبال دارد


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، لادن حیدری روز چهارشنبه در افتتاحیه نهمین دوره بین المللی نمایشگاه کتاب کردستان در سنندج با اشاره به اینکه معجزه دین اسلام کتاب مقدس قرآن است، اظهار داشت: دین و آیینی که با مطالعه و علم آغاز شود مهمترین پایه آن یادگیری و علم آموزی است.

وی اضافه کرد: مهرماه زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها فرصت خوبی برای ایجاد شرایط و محیط مناسب عرضه کتاب است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: صحبت از کتاب و کتابخوانی باید از حالت شعاری خارج و جنبه عملی پیدا کند.

حیدری خاطرنشان کرد: علم، ادب، هنر، هوش و ذکاوت ایرانی ها همواره زبانزد جهانیان بوده و باید این توانایی ها بیش از پیش تقویت شود و در این مسیر چاره ای جز بالابردن علم و دانش مردم نداریم.

وی گفت: هر چند سرمایه گذاری در بخش فرهنگی زودبازده نیست ولی ثمرات آن کشور را در مقابل هجمه های دشمنان حفظ می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه یافتگی را کمترین دستاورد حمایت از صنعت چاپ و نشر خواند و یادآور شد: پایین بودن سطح مطالعه موضوعی است که بیشتر از تلاطم اقتصادی در جامعه فاجعه بار است.

حیدری با اشاره به اینکه رمز پیشرفت جامعه در جاده سازی و ایجاد کارخانه ها نیست ، گفت: تا زمانی که علم و فرهنگ استفاده از هر نوع وسیله و کالا و خدماتی ایجاد نشود هیچ کدام از اقدامات انجام شده به نتیجه ای نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه برای تحقق توسعه باید هزینه های فرهنگی کرد، اضافه کرد: برنامه هایی هم چون برپایی نمایشگاه کتاب ثمرات فرهنگی زیادی به دنبال دارد بنابراین باید انقدر این حوزه تقویت شود که عرضه و فروش کتاب به مطالبه عمومی تبدیل شود.

 

اشتراک در
کلیدواژه ها: نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید