نمایش جزییات خبر
۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۵

تقویت انجمن‌های فرهنگی هنری در استان‌ها، اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از برنامه تقویت انجمن‌های فرهنگی هنری برای شناسایی استعدادهای هنری به عنوان اولویت های این وزارت خانه خبر داد.
تقویت انجمن‌های فرهنگی هنری در استان‌ها، اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، علی غیاثی ندوشن در حاشیه بازدید از انجمن‌ها و مراکز فرهنگی هنری سمنان با اشاره به توجه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ها افزود: تمرکززدایی از پایتخت و واگذاری اختیارات و امکانات عادلانه به استان‌ها از برنامه‌های وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است که می‌تواند به شناخت ظرفیت‌ها و استعدادهایی که در شهرستان‌های این مرز و بوم وجود دارد کمک کند.

وی با اشاره به برنامه دولت در حمایت از مشاغل خانگی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر با همکاری وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گذرهای فرهنگی در شهرهای ایران را راه اندازی خواهد کرد.

غیاثی ندوشن خاطرنشان کرد: هنرمندانی که در بازارچه هنرمندان با طراحی گذرهای فرهنگی استقرار پیدا کنند تسهیلات ویژه ای  توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت خواهند کرد  و ایجاد این گذرها در بافت های قدیمی شهر با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری ها، اداره های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  امکان پذیر خواهد بود.

وی تشریح کرد: این بازارچه ها معمولا گذرهایی در بافت سنتی شهرها خواهند بود و در آن نگارخانه، کتابخانه، سالن های کوچک نمایش، کارگاه های سفال و سرامیک، اجراهای تئاتر خیابانی و کارگاه های عملی هنرهای تجسمی به صورت پویا و با هدف درآمد زایی  هنرمندان حضور خواهند داشت.

مدیر کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت: گذر فرهنگ و هنر در شهرهای یزد، کاشان، نجف آباد و اردبیل راه اندازی شده است که علاوه بر رونق اقتصادی هنرمندان، زیبایی شهر را در آن محل دو چندان کرده است و شهر سمنان نیز با توجه به بافت قدیمی و ظرفیت های هنرمندان در حوزه های مختلف، می تواند برای ایجاد  گذرگاه فرهنگ و هنر اقدام کند.

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به سمناناز مجتمع فرهنگی هنری کومش و تالار آفتاب سمنان و نیزانجمن های فرهنگی هنری دیدن و با هنرمندان و مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی به گفت و گو نشست.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید