نمایش جزییات خبر
برگزاری محفل خاطرات نماز دوران دفاع مقدس در قم
۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم: توجه به موضوع نماز در دفاع مقدس از اهمیت بالایی برخوردار است

سیدموسی حسینی کاشانی در اولین محفل خاطره‌گویی خاطرات نماز دوران دفاع مقدس گفت: رزمندگان قهرمان و شجاع ما جلوه‌های نماز را در طول دوران دفاع مقدس به نمایش گذاشتند.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم؛ سیدموسی حسینی کاشانی در اولین محفل خاطره گویی خاطرات نماز دوران دفاع مقدس گفت: تصاویر زیبایی از نماز رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس وجود دارد که جلوه‌های ماندگاری را ترسیم می‌کند.

وی برگزاری این محفل را که از سوی ستاد اقامه نماز، اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد را اقدامی زیبا و لازم دانست و تصریح کرد: برگزاری نماز جماعت در جبهه‌ها یکی از برنامه‌های ارزشی برای رزمندگان اسلام تلقی می‌شود.

در این محفل که در تالار شهید آوینی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد چند تن از رزمندگان دوران دفاع مقدس به ذکر خاطرات نماز در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل پرداختند.

در این محفل که با استقبال جوانان، یادگاران دوران دفاع مقدس، دبیران اقامه نماز و برخی مدیران استان مواجه شد سرهنگ جانباز مهدی کربلایی مدیرکل سابق بنیاد حفظ اثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم ضمن قدردانی از ستاد اقامه نماز در برگزاری این محفل اظهار داشت:‌ برگزاری چنین محفلی علاوه‌ بر یادآوری خاطرات ارزشمند دوران دفاع مقدس به ترسیم مسیر ماندگار آن که نماز یکی از ارزش‌های آن است می‌پردازد و توجه به این موضوع برای ترویج فرهنگ نماز امری لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

همچنین چند تن از اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سرود‌های خود را به شهیدان دوران دفاع مقدس تقدیم داشتند و از کتاب هم حجره‌ای با حضور معاون استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیرکل بنیاد حفظ اثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مدیر ستاد اقامه نماز رونمایی به عمل آمد و از خانواده سردار شهید جواد دل‌‌ آذر که در حین نماز در عملیات والفجر هشت به شهادت رسید طی مراسمی تجلیل به عمل آمد.

تجلیل از یادگاران دوران دفاع مقدس، اجرای سرود، پخش نماهنگ نماز، پخش چند کلیپ نمازی و اهدا کتاب از برنامه‌های جنبی این محفل خاطره‌گویی بود.

شایان ذکر است خاطرات نماز این محفل به همراه دیگر خاطرات نمازی در مجموعه‌ای توسط ستاد اقامه نماز قم منتشر خواهد شد.

روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اشتراک در
کلیدواژه ها: همایش، خاطره گویی، دفاع مقدس، ارشاد، قم، رزمندگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید