نمایش جزییات خبر
۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲

تاکید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر توجه به شعر مساله محور

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه شعر باید مساله محور باشد گفت: شعر مساله محور شعری است که برخواسته از شعور و معرفت باشد و این شعر اثرگذاری لازم را خواهد داشت.
تاکید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر توجه به شعر مساله محور

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در آیین اختتامیه اولین جشنواره شعر آئینی استان سمنان در گرمسار افزود: شاعران باید کمک کنند تا شعر حامل شعار باشد و شعار نیز برخاسته از شعور است.

وی ادامه داد: زیبایی کلام از نوع شعر؛ برخواسته از حس زیبا شناختی انسان است، گاهی به شعر به عنوان سرگرمی نگاه می شود که با فرهنگ ما سنخیت ندارد و شعری که مغز و مفهوم نداشته باشد اثرگذار نیست و ارزش نخواهد داشت.

فضیلت با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره تاکید کرد: اگر بناست هنر شعر سهمی در تمدن نوین اسلامی داشته باشد باید به سمت شعری پیش برویم که مسئله محور باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اهمیت شور و شعور در مباحث دینی و فرهنگی خاطرنشان کرد: در وقایع فرهنگی باید تلاش شود تا شور و شعور دینی به یک اندازه در اتفاقات سهم داشته باشند.

نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان دوشنبه شب با حضور مسوولان فرهنگی و اجرایی استان سمنان و شهرستان گرمساردرمجتمع فرهگی هنری خورشید تابان گرمسار به کار خود پایان داد.

در این جشنواره 88 شاعر استانی بیش از 250 اثر به این جشنواره ارسال کردند که مورد داوری قرار گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید