نمایش جزییات خبر
۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰

برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان در گرمسار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار از برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره شعر آئینی استان در این شهرستان خبر داد.
برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان در گرمسار
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، نعمت الله قنبری نیکدل گفت: آئین اختتامیه نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان با شرکت ۸۵ نفر و در قالب بیش از ۲۵۰ اثر به میزبانی شهرستان گرمسار برگزار شد.
وی  افزود: در سال های گذشته جشنواره هایی با موضوعات دینی ؛ مذهبی و ... همچون شعر انتظار ؛ در این استان برگزار شده بود ؛ ولی امسال با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تصمیم گرفته شد تا جشنواره‌ای با گسترش موضوعات دینی ؛ مذهبی و مناسبتی برگزار گردد که بحمداله با استقبال بسیار خوبی همراه بود.
دبیر اجرایی نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان یادآور شد: شناسایی ظرفیت‌ها ؛ ارتقای انگیزه تولید ؛ جریان سازی ادبی با رویکردهای ارزشی و متعهدانه و ارتقاء سطح کمّی و کیفی تولیدات ادبی استان ؛ از جمله مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می‌رود.
قنبری نیکدل خاطرنشان کرد: شکل گیری جریان ها؛ ساختارها و فضاهای جدید در سطح استان می تواند به عنوان اهداف بلند مدت جشنواره به شمار می رود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار تصریح کرد: تعداد آثار ارسالی به جشنواره با توجه به سوابق جشنواره های گذشته در سطح استان قابل قبول و چشمگیر بوده است و امیدواریم برگزاری این جشنواره گامی در جهت رشد و شکوفایی هرچه بیشتر شعر و ادبیات استان و نیز توسعه ژرف اندیشی و اصالت گرایی و توجه هنرمندانه و عمیق به حوزه دین و آئین و شعر آئینی باشد.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید