نمایش جزییات خبر
۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۰

هنرمندان، مخاطبان اصلی فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و نباید فراموش شوند

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان را مخاطبان اصلی فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی کرد و گفت: در فعالیت های ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی مخاطبان اصلی نباید فراموش شوند.
هنرمندان، مخاطبان اصلی فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و نباید فراموش شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، علی غیاثی در نشستی با مدیرکل، معاونان و مسوولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: در تمام فعالیت های فرهنگی هنری مخاطبان اصلی شامل هنرمندان بخش های مختلف، فعالان قرآنی، شاعران، نویسندگان و ... باید مد نظر قرار گیرند

وی با اشاره به تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اجرای برنامه های تقدیمی به مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به ایجاد شهرهای خلاق و نیز گذرهای فرهنگی و طرح گفت و گوهایفرهنگی در شهرستانها مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است که باید با استفاده از ظرفیت سایر سازمان ها از جمله شهرداریها در اجرای این طرحها اقدام شود.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی بر لزوم استفاده از مشارکت بخش خصوصی و نهادهای عمومی به ویژه شهرداریها در فعالیت های فرهنگی هنری تاکید کرد و اظهار داشت: برای توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری باید از ظرفیت های بومی و محلی نیز استفاده شود.

غیاثی تاکید کرد: مبنای فعالیت ها و برنامه های فرهنگی هنری باید نیازهای هر منطقه باشد و در فعالیت ها توجه به توسعه آموزش ها به خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی برای هنرمندان نیز مورد توجه باشد.

مدیرکل اموراستانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین خواستار استفاده از ظرفیت های مشترک در اجرای فعالیت های فرهنگی هنری، سرکشی به شهرستانها و تکریم بازنشستگان و پیشکسوتان فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست گزارشی از وضعیت این اداره کل ، نیروی انسانی و فعالیت های فرهنگی هنری ارائه کرد و گفت: استان سمنان در بخش های مختلف فرهنگی هنری از ظرفیت های خوبی برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت، سفالگری، تعزیه، فرهنگ عامه و فولکلور را از مزیت های این استان برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت های هر شهرستان این اداره کل برنامه های فرهنگی هنری را در شهرستانها توزیع و اجرایی کرده است.

وی، اجرای همایش صنعت چاپ در شاهرود، جشنواره شعرهای آئینی، همایش تجلیل از ایثارگران را از جمله این برنامه ها برشمرد که در شهرستانها اجرا شده است.

در این نشست معاونان و مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در گزارش هایی برنامه ها و فعالیت های انجام شده را ارائه کردند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید