نمایش جزییات خبر
فرماندار سقز:
۶ مهر ۱۳۹۸ ۲۲:۴۷

همدلی و اتحاد هنرمندان رمز موفقیت جشنواره تئاتر کُردی سقز

فرماندار سقز رمز موفقیت شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز را همدلی و اتحاد هنرمندان سقزی دانست و بر اجرای مناسب این جشنواره تاکید کرد.
همدلی و اتحاد هنرمندان رمز موفقیت جشنواره تئاتر کُردی سقز
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، نشست اعضای دبیرخانه شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز با حضور فرماندار و دبیر جشنواره و هنرمندان شاخص شهرستان سقز شامگاه شنبه در فرمانداری برگزار شد و اعضای دبیرخانه بر آمادگی لازم جهت برگزاری هر چه بهتر این رویداد فرهنگی و هنری سقز تاکید کردند.
 
کامیل کریمیان با اشاره به شروع فعالیت عمرانی ساخت پلاتو در سقز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خواست، این زیر ساخت فرهنگی پاییز امسال برای اجرای تعدادی از آثار نمایشی آماده شود.
 
دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز نیز در این جلسه اظهار داشت: جشنواره تئاتر کردی سقز برند شهرستان سقز است و امیدواریم با اجرای متفاوت و بهتر این جشنواره نسبت به سال های آینده، جایگاه ویژه آن را حفظ کنیم.
 
هیوا حاج‌محمدی با بیان اینکه همه هنرمندان شاخص تئاتر سقز در راستای اجرای موفقیت آمیز شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز همدل و همکار هستند افزود: هنرمندان اختلافات را کنار گذاشته اند و امسال شاهد برگزاری باشکوه این جشنواره در شهرستان سقز هستیم.
 
وی به ضرورت تکمیل ساخت ساختمان پلاتوی نمایش سقز تاکید کرد و گفت: مهمترین خواسته و مطالبه ما از مسئولان استانی تکمیل و آماده کردن ساختمان پلاتوی نمایش است.
 
حاج‌محمدی اضافه کرد: برای تکمیل عملیات ساخت پلاتوی سقز ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت تا در روند ساخت  آن تسریع شود و تا ۲۰ آذرماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.
 
 دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز نیز اظهار داشت: تعدادی از دبیران جشنواره های خارجی و داخلی برای انتخاب اثرهای اجرا شده در سقز و اجرای آن در سایر شهرها، دعوت می شوند.
 
علیرضا اسماعیلی با بیان اینکه زمان برگزاری جشنواره از لحاظ شرایط جچی و آب و هوای مساعد نیست افزود: آذر ماه زمان مناسبی برای اجرای جشنواره نیست چون ممکن شرایط جوی رفت و آمد را برای گروه های شرکت کنند مشکل می کند که امیدواریم سال های‌آینده زودتر از این موعد برگزار شود.
اشتراک در
کلیدواژه ها: شانزدهمین +جشنواره تئاتر کوردی سقز+فرماندار سقز+ اتحاد و همدلی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید