نمایش جزییات خبر
۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۹:۵۵

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان متعهد حمایت گران پیام دفاع مقدس هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گقت : هنرمندان متعهد، عکاسان، نقاشان و نویسندگان در زمان حاضر نقش مهمی در حمایت از پیام دفاع مقدس دارند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان متعهد حمایت گران پیام دفاع مقدس هستند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در حاشیه بازدید امروز خود از کارگاه نقاشی دفاع مقدس با بیان این مطلب افزود: دفاع مقدس یک معدن ذخیره ای است که هر چه از لایه‌های آن عبور کنیم به دیگر لایه‌های آن دست می‌یابیم و رسیدن به عمق لایه‌های پنهان آن زمان می‌برد.

وی افزود: هنرمندان چه در زمان دفاع مقدس و چه بعد از انقلاب اسلامی و زمان حاضر کار‌های تأثیر گذاری در این زمینه ارائه داده اند و ما شاهد کار‌های ارزنده‌ای در زمینه هنر‌های تجسمی در این چند دهه بوده ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جریان جوانانه‌ای در فضای هنری امروز شکل گرفته است که به لحاظ تنوع و سبک کار شاهد پیشرفت قابل توجه آن بوده و هستیم.

صالحی افزود: در این کارگاه که به مناسبت هفته دفاع مقدس برپا شده است شاهد فعالیت و آثار قابل توجهی هستیم.

وی با شاره به اینکه از آنجا که چادر و پوشش با نگاه فرهنگی شکل گرفته و می‌گیرد به طور طبیعی عوامل اقتصادی در آن دخالت ندارد و عامل تعیین کننده نیست افزود: باید توجه داشته باشیم که منابع کشور در این دو سال اخیر در بخش تأمین کالا‌های اساسی محدوتر شده و به طور طبیعی بخشی از کالا‌ها به شکل حداقلی حفظ شده اند.

وی گفت: اکنون با توجه به منابعی موجود، دایره حمایت از کالا‌ها تنگ‌تر شده است و امیدواریم منابع گسترش یابد تا دولت بتواند از این گونه کالا‌ها حمایت کند.

گفتنی است، کارگاه نقاشی دفاع مقدس امروز و فردا در خانه فرهنگی - هنری صبا برپاست.

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید