نمایش جزییات خبر
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸

آگهی دولتی به نشریات با نظم انتشار کمتر از ۵۰ درصد تعلق نمی گیرد

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: اگهی های دولتی به نشریات محلی با نظم انتشار زیر ۵۰ درصد تعلق نمی گیرد.
آگهی دولتی به نشریات با نظم انتشار کمتر از ۵۰ درصد تعلق نمی گیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبید رستمی امروز در کارگروه رسانه استان با اشاره به ابلاغ آیین نامه جدید مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری داخلی به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور اظهار کرد: پروانه فعالیت نشریات سراسری و منطقه ای در راستای بند ۱۵ از ماده ۵ شیوه نامه همکاری با دفاتر سرپرستی و نمایندگی‌های رسانه‌ها و توزیع کاغذ برای کلیه روزنامه‌های کشور با قیمت و میزان مناسب و تخصیص بخشی از یارانه های سال ۱۳۹۸ مطبوعات مشمول تغییراتی خواهد بود.
  
وی ادامه داد: بر همین اساس اگر تعداد شمارگان روزنامه های سراسری و منطقه‌ای که در استان توزیع می‌شوند، روزانه کمتر از ۵۰ نسخه باشد از ابتدای مهرماه سال جاری نسبت به توقف صدور پروانه فعالیت دفتر سرپرستی اقدام و فعالیت پروانه های دارای اعتبار به حالت تعلیق در می آیند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه نشریات محلی نیز بایستی دارای نظم انتشار باشند، افزود: تخصیص آگهی‌های دولتی به نشریاتی که نامنظم چاپ می‌شود، موجب بی‌عدالتی نسبت به نشریات منظم می گردد. 

رستمی همچنین گفت: از ابتدای شهریور ماه از  ارسال و سفارش چاپ آگهی دولتی، ارگانی، دادگستری و ثبتی به نشریاتی که کمتر از ۵۰ درصد نظم در انتشار دارند، جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشریات حمایتی است، اضافه کرد: نشریات بایستی به دنبال تولید محتوا در راستای توسعه استان و رسالت اصلی خود حرکت کنند.

وی همچنین خواستار ارجاع اگهی های دولتی دستگاه ها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان شد و افزود: در راستای برقراری عدالت و حمایت از نشریات، ادارات و نهادهای دولتی از ارجاع آگهی های دولتی بدون هماهنگی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پرهیز کنند.
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: کارگروه رسانه +کردستان +اگهی های دولتی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید