نمایش جزییات خبر
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۶:۴۸

اهدای مانتو و شلوار به ۱۰۰۰ دانش آموز بی بضاعت کردستان/ تقدیر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از کارگردان مجموعه مانگ و ئه ستیره

مجموعه نمایش خانگی مانگ و ئه‌ستیره (ماه و ستاره) بعد از اتمام قسمت نخست در راستای پاسداشت خرید نسخه اورجینال توسط مردم یک هزار دست مانتو شلوار را بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع کردند.
اهدای مانتو و شلوار به ۱۰۰۰ دانش آموز بی بضاعت کردستان/ تقدیر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از کارگردان مجموعه مانگ و ئه ستیره
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عوامل نمایشی طنز مانگ و ئه ستیره (ماه و ستاره) از کردستان به کارگردانی و تهیه کنندگی فریاد مجیدی آبادی وعده داده بودند قسمتی از درآمد حاصل از فروش این مجموعه طنز را به انجمن حمایت از بیماران ام اس اهدا و برای دانش آموزان نیازمند هم مانتو شلوار تهیه کنند که امروز به مناسبت روز ملی سینما این وعده‌ها تحقق پیدا کرد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان روز پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران و تعدادی از نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد استان اظهار داشت: عوامل مجموعه ماه و ستاره تعهد اخلاقی به مخاطبان خود داده بود که امروز شاهد عمل به این ۲ وعده هستیم.
سامان احمدی با اشاره به اینکه حدود سه سال از فعال شدن شبکه نمایش خانگی در کردستان می‌گذرد، افزود: این شبکه توانسته بخشی از دغدغه‌های هنری و سینمایی خانواده سینما در استان را نهادینه کند.
وی اضافه کرد: مانگ و ئه‌ستیره یکی از مجموعه‌های موفق شبکه خانگی در استان است که قسمت دوم آن هم در آینده‌ای نزدیک وارد بازار می‌شود.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: جامعه هنرمند همواره پیش‌قراول فعالیت‌های مدنی بودند و فعالان این حوزه می‌توانند با حمایت مردم بیشتر در راستای کاهش آلام و مشکلات جامعه گام بردارند.
نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه مانگ و ئه‌ستیره نیز در این نشست گفت: کُردها در استان‌های کردنشین ایران به ویژه غرب کشور با استقبال و خریداری نسخه دیجیتال این مجموعه باعث شدند وعده‌های عوامل این برنامه تحقق پیدا کند.
فریاد مجیدآبادی افزود: زمانی که درخواست رایت ۳۰ هزار نسخه دی وی دی این فیلم را از یکی از موسسه‌های ویدئو رسانه در تهران کردیم، تعجب کردند و نمی‌توانستند باور کنند این تعداد در استان ما به فروش می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه مردم استقبال خوبی از این مجموعه کردند و حدود ۳۰ هزار نسخه آن هم به فروش رسید، اظهار داشت: طبق آماری که از استان‌های کردنشین گرفته‌ایم حدود ۴۰ درصد مردم به طور اورجینال یا کپی و دانلود تماشاگر قسمت نخست این مجموعه بودند.
تهیه کننده مجموعه مانگ و ئه‌ستیره اضافه کرد: اگر این ۴۰ درصد تماشاگر نسخه اورجینال این مجموعه را تهیه می‌کردند امروز بجای یک هزار دست ۱۰ هزار دست مانتو شلوار را برای دانش آموزان بی‌بضاعت تهیه می‌کردیم.
مجیدآبادی با اشاره به اینکه قسمت نخست این مجموعه در اقلیم کردستان عراق هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، گفت: بسیاری از هنرمندان اقلیم کردستان عراق برای حضور در قسمت دوم این مجموعه اعلام آمادگی  کردند.
وی اظهار داشت: کارزان فاروق یکی از هنرمندان اقلیم کردستان عراق است که در قسمت دوم این مجموعه حضور دارد و علاوه بر این ابراهیم مرادی از کرمانشاه و سیوان گاگلی هم از دیگر هنرمندان کُرد به عوامل قسمت دوم اضافه شدند.
تهیه کننده مجموعه مانگ و ئه‌ستیره با اعلام اینکه قسمت دوم این مجموعه آماده توزیع در شبکه خانگی است، گفت: از فردا تبلیغات مربوط به این قسمت را در شبکه مجازی آغاز می‌کنیم.
مجیدآبادی افزود: هفته دوم مهر امسال هم اقدام به پخش و توزیع این قسمت از مجموعه مانگ و ئه‌ستیره خواهیم کرد.
فریاد مجیدآبادی و عابدین رضایی، رضا پشابادی، یوسف اسدی، خلیل مولانایی، فرشاد امینی، مسعود بیگلری و احمد شاطبی از بازیگران این مجموعه هستند.
مجیدآبادی در هر قسمت شرکت کنندگانی را دعوت می‌کند و در ۲ گروه مانگ و ئه‌ستیره در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد تا در چالش‌های خنده‌داری با یکدیگر مسابقه دهند و در پایان یک گروه برنده می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان نشست نمادین اهدای این هدایا به نمایندگان موسسات مردم نهاد جهت توزیع در بین دانش آموزان نیازمند، از کارگردان و تهیه کننده این مجموعه تلویزیونی به پاس اقدام خیرخواهانه اش قدردانی کرد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: اهدای مانتو و شلوار + ۱۰۰۰ دانش آموز +بی بضاعت + کردستان+ مجموعه تلویزیونی مانگ و ئه ستیره
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید