نمایش جزییات خبر
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۴۳

به مناسبت گرامیداشت روز ملی سینما؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با فعالان و تلاشگران عرصه هنر هفتم دیدار کرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز به مناسبت 21 شهریور روز ملی سینما با فریدون ملک محمدنژاد و مدیر دو شرکت غیرسینمایی استان به عنوان فعالان و تلاشگران عرصه هنر هفتم در استان دیدار کرد و زحمات اهالی این حوزه را ارج نهاد.
به مناسبت گرامیداشت روز ملی سینما؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با فعالان و تلاشگران عرصه هنر هفتم دیدار کرد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی امروز با حضور در منزل فریدون ملک محمد نژاد، پیشکسوت و فعال در عرصه سینمای استان از سالها خدمت و تلاش این هنرمند تقدیر کرد.

وی همچنین با حضور در دفتر شرکت خدمات غیرسینمایی پریا فیلم حقیقت و شرکت خدمات غیرسینمایی رسانه آونگ نگاره از هنرمندان و تلاشگران صنعت هنر هفتم در کردستان قدردانی کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این دیدارها با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری هنر هفتم در تقویت و نهادینه کردن فرهنگ عمومی جامعه، خواستار انتقال مفاهیم ارزشی به مخاطبین این حوزه شد.

جلال قلعه شاخانی، در ادامه با اهدای لوح تقدیر از فعالان و تلاشگرام این حوزه به مناسبت 21 شهریور روز ملی سینما قدردانی کرد و زحمات اهالی این حوزه را ارج نهاد.

فریدون ملک محمد نژاد، متولد 1329 سنندج از همان اوان کودکی شور وشوق فراوانی به سینما داشت تا اینکه در سال 1354 با حضور در دانشسرای هنر اداره فرهنگ سابق به عرصه خدمت در سینما وارد و از همان ابتدا با ابتکارات و قوه خلاقه وافری که داشتند زمینه آشنایی هنرجویان این دانشسرا را به سینما فراهم کرد.

در سال 1366 با تأسیس دفتر انجمن سینمای جوانان سنندج تا سال 1368 در این انجمن به عنوان اولین مدیر انجمن سینمای جوانان سنندج به کار مشغول و در تربیت هنرمندان توانمندی در عرصه فیلم و عکس همت گمارد.

ملک محمد نژاد درشهریورماه سال 1369 با گشایش تالار فرهنگ سنندج در خیابان امام روبروی استانداری، مدیریت این تالار را برعهده گرفته و تا سال 1383 به مدت 14 سال با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و دیگر شرکت های پخش فیلم برترین فیلم های سینمای ایران و جهان را در سنندج به نمایش گذاشت.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: روز ملی سینما + دیدار + مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی + کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید