نمایش جزییات خبر
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۳

رئیس حوزه علمیه خراسان شمالی: نمایشگاه کتاب موج کتابخوانی در خراسان شمالی ایجاد می کند

رئیس حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: با برپایی نمایشگاه کتاب در این استان موج کتابخوانی ایجاد می شود.
رئیس حوزه علمیه خراسان شمالی: نمایشگاه کتاب موج کتابخوانی در خراسان شمالی ایجاد می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حجت الاسلام سالاری مکی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب با توجه به نیاز جبهه فرهنگی استان به توسعه زیرساخت ها فرصت بیسار مناسبی است، افزود: با دعوت از ناشران و مولفان موثر و جلسات معرفی و نقد و تبیین آثار فاخر ادبی موج کتابخوانی ایجاد و روی آوری به فرهنگ انس با کتاب را تقویت می کند چراکه به تعبیر مقام معظم رهبری مشکل تر از کتاب نوشتن رساندن کتاب به چشم و ذهن مخاطب است.

وی، اظهار کرد: علم و دانش قرین خلقت انسان و جزء لاینفک زندگی انسان های جوینده کمال است تا انسان بتواند با استفاده از یافته ها و داشته های صالحان در دنیای خود بال اندیشه و تفکر را تقویت کند و بتوانند به سعادت هر دو سرا نائل شود.

سالاری مکی، اذعان داشت: امیرالمومنین حضرت علی (ع) می فرمایند کتاب وسیله آرامش و تعالی معرفی شده است  و هر کسی با کتابها آرامش یابد راحتی و آسایش از او سلب نمی گردد.

وی، خاطرنشان کرد: توجه به استفاده از تمام ظرفیت های استانی و مخصوصا توجه به قشر جوان و نوجوان در فرآیند برگزاری این رویداد فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.

گفتنی است؛ یازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان شمالی 10 تا 16 مهر ماه در مصلی امام خمینی(ره) بجنورد برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید