نمایش جزییات خبر
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶

رونمایی از دو عنوان کتاب در شاهرود

آیین رونمایی از دو عنوان کتاب به نام های "اغذیه فرهنگی" و "«رَبّ الرقیب" در شاهرود برگزار شد.
رونمایی از دو عنوان کتاب در شاهرود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود دراین مراسم گفت: کتاب اغذیه فرهنگی با موضوع راه و رسم زندگی با استفاده از کلمات قصار و نکته گویی‌ها و گزینه گویی در ٢٧٤ صفحه توسط رضا مهدیان تالیف و منتشر شده است.

نویسنده کتاب مذکور با بیان اینکه بیش از پنج سال گردآوری مطالب کتاب اغذیه فرهنگی زمان برده است افزود: کتاب اغذیه فرهنگی امسال در یک هزار شماره به صورت کشکول فرهنگی، مدیریتی و اخلاقی به رشته تحریر درآمده است. 

رضا مهدیان، راه و رسم زندگی با کلمات قصار را به عنوان یکی از مهمترین هدف‌های چاپ این کتاب بیان کرد و افزود: رعایت برخی از آداب به انسان کمک می کند تا شان و منزلت اجتماعی ارتقا یابد.

نویسنده کتاب که چاپ این ‌مجموعه را دغدغه‌ای برای ترویج آداب فرهنگی خوب در جامعه دانست، تصریح کرد: برای توسعه فرهنگی باید اقدام جدی صورت پذیرد و  کتاب دیگری در جهت گام های اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی آماده چاپ است.

رئیس اداره کتابخانه های شاهرود از رونمایی کتاب "رب الرقیب" نیز خبر داد و افزود: کتاب رب الرقیب اشعار ربابه خدامی شاعر شاهرودی برگرفته از دعای جوشن کبیر است که در قالب ٥٠٠ بیت شعر و ١١١ صفحه منتشر شده است.

ربابه خدامی، نویسنده کتاب رب الرقیب گفت: به دلیل اهمیت دعای جوشن کبیر و زبان شعر و تاثیر گذاری این هنر، بر آن شدم تا این دعا را به شعر تبدیل کنم.

وی گفت: این اولین تجربه ام درحوزه برگرداندن دعا به شعر بوده است و امیدوارم گامی در جهت رشد و تعالی هنر و معنویت برداشته باشم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید