نمایش جزییات خبر
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸

توزیع بیش از ۱۰۰ هزار بسته مهر تحصیلی در سه سال گذشته / تهیه اقلام آموزشی از تولیدکنندگان داخلی

بیش از یکصد هزار بسته تحصیلی ویژه دانش آموزان نیازمند مناطق محروم کشور طی سه سال گذشته از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه و توزیع شده است.
توزیع بیش از ۱۰۰ هزار بسته مهر تحصیلی در سه سال گذشته / تهیه اقلام آموزشی از تولیدکنندگان داخلی

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این طرح که از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی  این سازمان از سال ۹۶ آغاز شده است، بسیاری از شرکت‌های تولید لوازم نوشتاری مشارکت دارند.

براساس این طرح که در دو مقطع تحصیلی ابتدایی و دبیرستان به مرحله اجرا گذاشته شده است، برای هر دانش‌آموز اقلام مورد نیاز برای یک سال تحصیلی شامل کوله پشتی، مجموعه کاملی از نوشت افزارها شامل انواع مداد، خودکار، تراش، پاک کن و جامدادی تدارک دیده شده است.
 
تلاش این مجموعه براین امر معطوف است تا علاوه بر تامین نیاز دانش آموزان مناطق محروم در استان‌های مختلف کشور، این اقلام آموزشی از تولیدکنندگان داخلی تهیه شود و شعار سال که رونق تولید نامگذاری شده است، هم محقق شود.
 
شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان مجری این طرح، هر ساله سفارشات ادارات کل در ۳۱ استان کشور را دریافت می‌کند و براساس برنامه‌ریزی‌ها تا نیمه شهریور، این بسته‌ها به سراسر کشور ارسال می‌شود تا در اختیار دانش‌آموزان نیازمند مناطق محروم قرار گیرد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید