نمایش جزییات خبر
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶

تاکید بر تاثیر تقویت فرهنگ از طریق برگزاری سوگواره مهر محرم در فضای مجازی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزاری سوگواره مهر محرم را در تقویت فرهنگ در جامعه از طریق فضای مجازی موثر و مفید خواند.
تاکید بر تاثیر تقویت فرهنگ از طریق برگزاری سوگواره مهر محرم در فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در نشست خبری دوازدهمین سوگواره ملی و پنجمین مسابقه بین المللی رسانه های دیجیتال مهر محرم. با اشاره به استقرار دبیرخانه دائمی سوگواره بین المللی مهر محرم در سمنان گفت: این سوگواره در بخش های مختلف مرتبط به فرهنگ عاشورایی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در دنیای امروز که دشمنان تلاش دارند با تهاجم فرهنگی از طریق فضای مجازی باعث تضعیف فرهنگ بومی و مذهبی شوند، برگزاری چنین جشنواره هایی با تاکید بر فضای مجازی می تواند در تقویت فرهنگ مثمر ثمر باشد.

معاون فرهنگ سازی و کسب و کارهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست خبری گفت: مرکز رسانه های دیجیتال به سمت ایجاد پویش تولید محتوا در فضای مجازی می رود و سوگواره  مهر محرم نیز در این مسیر گام برخواهد داشت.

محمدصادق افراسیابی تاکید کرد: در مرکز فناوری اطلاعات به عنوان دستگاه حاکمتی کمک می کنیم این سوگواره به بهترین نحو بصورت برون مرزی هم حمایت شود.

وی با اشاره به اهمیت تولید محتوا گفت: 10 هزار ملیارد تومان در دو سال گذشته پهنای باند به مردم فروخته شده است که متاسفانه سهم کمی به تولیدکنندگان محتوا اختصاص داده می شود و برنامه مرکز فناوری دیجیتال وزرات فرهنگ و ارشاد این است که این سهم را افزایش دهد.

دبیر سوگواره بین المللی مهر محرم نیز در این نشست گفت: سوگواره مهر محرم در حال حاضر از جایگاه خوبی در تولید محتوا و مشارکت هنرمندان و مستند سازان  از تمامی استان های کشور و سراسر جهان بخصوص کشورهای مسلمان برخوردار است. میثم قدس پور افزود: امسال با راه اندازی پویش جهانی مهر محرم با هشتگ های فارسی #مهر_محرم #مهر_حسینی وعربی #حب_الحسین_یجمعنا #حب_الحسین_یرفعنا و انگلیسی #hussainUnitsUs و #kindMoharram به دنبال نقش آفرینی فعالتر در حوزه فضای مجازی و افزایش مشارکت مردمی در تولید محتوای دیجیتال عاشورایی هستیم.

علاقمندان  به شرکت در مسابقه رسانه های دیجیتال مهر محرم ، می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.mehremoharram.ir و مطالعه فراخوان هر بخش نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام نمایند.

سی ام آبان ماه آخرین مهلت شرکت در این مسابقه است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید