نمایش جزییات خبر
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۱۸

در گفت و گو با جهان اقتصاد مطرح شد؛ شفاف سازی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی/ موسسه کارآفرینان فرهنگ و هنر برابر قانون عمل کرده است

موسسه فرهنگی و هنری کارآفرینان فرهنگ و هنر برداشت غیر قانونی از سهم بررسان کتاب نداشته و برابر قرارداد عمل کرده است.
در گفت و گو با جهان اقتصاد مطرح شد؛ شفاف سازی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی/ موسسه کارآفرینان فرهنگ و هنر برابر قانون عمل کرده است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت و در گفت و گو با خبرنگار روزنامه جهان اقتصاد ضمن اعلام مطلب فوق گفت: این موسسه سال ها است که به عنوان موسسه معین مورد اعتماد برابر قرارداد قانونی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری دارد.

سیدعباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره واریز مبلغ 4میلیارد تومان به حساب موسسه ای برای بررسی و تطبیق 13 میلیون صفحه کتاب با ضوابط نشر، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه بررسی کتاب را دارد که این وظیفه را شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارتخانه تفویض کرده است و در دولت های مختلف و طی چند دهه گذشته این کار انجام می شود.

وی با بیان اینکه کتاب هایی که قرار است منتشر و به بازار کتاب عرضه شود پیش از اخذ مجوز بر اساس قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط بررس ها مورد بررسی قرار می گیرد، توضیح داد: سال گذشته هم 100 هزار عنوان کتاب چاپ شده که 70 هزار عنوان آن چاپ اولی بود و نیاز به بررسی داشت. طبیعی است این میزان کتاب نیاز به تعداد زیادی بررسی کننده دارد و باید مبلغی به عنوان دستمزد به آن ها اختصاص پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه بررس های کتاب را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می کند، گفت: موسسه ای که واسطه مالی قرارداد است برداشتی از سهم بررسان نداشته و برابر قرارداد عمل کرده است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید