نمایش جزییات خبر
۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۳۱

جشنواره اخلاق و آداب کارمندی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی برگزار شد/اراده کار همکاران در اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری ستودنی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در آیین برگزاری جشنواره اخلاق و آداب کارمندی این اداره کل گفت: اراده همکاران در اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری ستودنی است.
جشنواره اخلاق و آداب کارمندی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی برگزار شد/اراده کار همکاران در اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری ستودنی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حسین فرخنده، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند و تکریم بازنشستگان به اهمیت نقش و جایگاه بازنشستگان اشاره کرد و افزود: اگر امروز می توانیم امور جاری را با تسربع و تسهیل بیشتری پیش ببریم و افق های دورتر و روشن تر ببینیم بخاطر راهی است که بازنشستگان گشوده و طی نموده اند.

حسین فرخنده، گفت: تمامی کارمندان فرهنگ و ارشاد اسلامی را نمونه می دانم و دلیل این مدعا افتخاراتی است که فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در همه بخش ها کسب نموده است.

وی، افزود: علی رغم کمبود منابع انسانی و مالی در شهرستان ها امروز شاهد این هستیم که هنرمندان شهرستان حضور فعال و چشمگیری درمحافل استانی و ملی دارند.

وی، به چهارمین جشنواره تئاتر کوتاه اشاره کرد و افزود: از 13 گروه منتخب در جشنواره 8 گروه شهرستانی بودند.

فرخنده، تصریح کرد: این امر ناشی از زحمات همکاران شهرستان ها و توجه متوازن به شهرستان ها است که می بایست تداوم یابد.

وی،همچنین به موفیقت های کسب شده در بخش فرهنگی اشاره کرد و افزود: تشکیل بیش از 100 باشگاه کتابخوانی کسب رتبه ها اول استان جشنواره های ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب در 4 سال متوالی و رونق گرفتن محافل کتابخوانی در شهرها و روستاها و پیگیری مجدانه امور مربوط به مطبوعات و نشریات استان با توجه به مشکلات این صنوف در سال های اخیر از اهم موفقیت ها در این عرصه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار داشت: امروز آنچه مسئله است این است که می بایست در خصوص مطالبات نشریات انتشارات و نیز چاپخانه های استان با توجه به شرایط اقتصادی همت مان را مضاعف کنیم.

حسین فرخنده، به موفقیت های هنری اشاره و اظهار کرد: هدف دولت ارائه خدمات فرهنگی و هنری بیشتر است و در همین راستا تعداد سالن های سینما از یک سالن در سال 91 به 7 سالن در سال 98 رسیده است که از میانگین کشوری عبور کردیم و استان هم اینک دارای 2040 صندلی سینما است که این امر تاثیرات بسیار عمیقی بر غنی سازی اوقات فراغت ونشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

وی، همچنین در این راستا اذعان داشت: سال 97 نقطه عطفی در فعالیت های کتابخوانی استان بود، جهش استان به لحاظ سرانه فضای کتابخوانی بود که طی آن تکمیل و تجهیز 2 کتابخانه شهری در بجنورد و آشخانه و 10 کتابخانه روستایی از قعر جدول سرانه فضای کتابخوانی کشور به صدر آن رسیدیم و استان رتبه اول کشوری را از آن خود کرد که این امر نشان از تلاش بی وقفه همکاران در دفتر فعالیت های عمرانی دارد.

وی، در ادامه به کسب رتبه اول کشوری روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و افزود: کثرت خبرهای فرهنگی و هنری در استان ناشی از کثرت رویدادهای فرهنگی و هنری در استان است.

فرخنده، بیان داشت: در ایجاد مشارکت مردمی نیز جزء سه استان برتر بوده ایم و واگذاری مدیریت 7 مجتمع فرهنگی و هنری به هنرمندان، تشکیل شوراهای شعر و داستان و گسترش دایره موسسات فرهنگی و هنری  فعال برای انجام فعالیت ها از جمله این موفقیت هاست.

وی، در پایان به برخی از موفقیت های همکاران در بخش فناوری و اداری اشاره و تصریح کرد: این موفقیت ها در حالی صورت می گیرد که فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی دارای کمترین نیروی انسانی در سطح کشور است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: انسجام اداری، قانونمداری و نیز اراده معطوف به خدمت همکاران باعث شده که اداره از هرگونه حواشی کاری به دور باشد.

در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یاد بود از پیشکسوتان و نیز همه کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید