نمایش جزییات خبر
۵ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۴۸

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی: جشنواره تئاتر کوتاه خراسان شمالی مسیرآینده را به ما نشان می دهد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:جشنواره تئاتر کوتاه خراسان شمالی به مثابه منبعی است که مسیرآینده را به ما نشان می دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی: جشنواره تئاتر کوتاه خراسان شمالی مسیرآینده را به ما نشان می دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی عصر امروز سه شنبه در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر کوتاه خراسان شمالی گفت: طی دو روز برگزاری جشنواره شاهد یک جشنواره بانشاط، پویا و جوان بودیم که باید از همه دست‌اندرکاران و مسئولان انجمن هنرهای نمایشی در استان و شهرستان‌ها تقدیر ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با ابراز خرسندی از این همه نشاط و پویایی زایدالوصفی که جوانان نسبت به هنرهای نمایشی دارند، بیان کرد: این جشنواره فرصتی برای جوانان ایجاد می کند که مخاطبان عام و حتی مخاطبان خاص، هنرمندانی را که تا کنون ندیده‌اند، بر روی صحنه ببینند.
فرخنده بیان کرد: اگر بخواهیم آینده تئاتر استان را ببینیم در آینه همین جشنواره تا حدودی به آن می‌رسیم و این جشنواره به مثابه منبعی است که می‌تواند مسیر آینده را به ما نشان دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، اظهارداشت: در این جشنواره علاوه بر حضور افراد جوان و نوجوان شاهد اندیشه‌های جوان هم بودیم که کارهای جسورانه و مبتکرانه ارائه کردند و برای ارائه سبک متفاوت، تلاش بسیاری انجام داده بودند.
وی به برگزاری کلاس‌های آموزشی قبل از شروع جشنواره و به همت انجمن های هنرهای نمایشی اشاره کرد و این مهم را در کیفیت و سطح آثار ارائه شده حائز اهمیت خواند.
فرخنده، با اشاره به رقابت ۱۳ گروه نمایشی که هشت اثر از شهرستان‌ها بود، اظهار خوشحالی کرد که هنرمندان شهرستانی هم فرصتی برای عرض اندام پیدا کردند و ادامه داد: امیدواریم با تدبیر انجمن هنرهای نمایشی بتوانیم فرصت عرض اندام را عادلانه در شهرستان‌ها فراهم کنیم و شاهد توسعه متوازن تئاتر در استان باشیم.
وی در پایان از برگزاری جشنواره استانی تئاتر خراسان شمالی بعد از ایام محرم خبر داد و از همه هنرمندان خواست با همبستگی و همدلی، جشنواره پرباری را رقم بزنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید