نمایش جزییات خبر
۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰

اثر هنرمند یاسوجی، برگزیده کشوری ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

هیئت داوارن انتخاب پوستر ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، از بین ۳۷ پوستر راه‌یافته به مرحله نهایی، پوستر حمید جوکار را به عنوان پوستر برگزیده انتخاب کردند.
اثر هنرمند یاسوجی، برگزیده کشوری ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، از پوستر برگزیده ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران رونمایی شد.

در این رونمایی، نتیجه داوری طراحی پوستر ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با رای هیئت ‌داوران (فراخوان این جشنواره تیرماه ۱۳۹۸ اعلام عمومی شده بود) اعلام شد.

هیئت داوارن انتخاب پوستر ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، از میان ۳۷ پوستر راه ‌یافته به مرحله نهایی، پوستر  «حمید جوکار» از استان کهگیلویه و بویراحمد را به عنوان پوستر برگزیده انتخاب کردند.

دفتر مطالعات و برنامه ­ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب را در بهمن ‌ماه ۱۳۹۸به ‌منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور، پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی و جلب‌توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار می­ کند.

 مجموعه فعالیت‌های فرهنگی ـ ترویجی مرتبط با کتاب‌ خوانی که با مشارکت‌های مردمی، نهادها و سازمان‌های فعال در میان روستائیان و عشایر اجرا شده یا برای اجرا در سال آینده برنامه‌ریزی شده، می‌توانند نامزد شرکت در جشنواره این باشند.

در پنجمین دوره از برگزاری این جشنواره که در سال ۱۳۹۷ برگزار شد، بیش از ۱۴۰۰ روستا در این جشنواره شرکت کردند و ۱۰ روستا به عنوان روستای برگزیده و ۱۰ روستا به عنوان روستاهای تقدیری از سوی هیئت داوران این جشنواره انتخاب شدند و در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران دستگاه های دولتی، غیر دولتی و اصحاب فرهنگ از روستاهای برتر تقدیر به عمل آمد.

همچنین در ششمین جشنواره پایتخت کتاب ایران، شهرهای خلاق فرهنگ و هنر و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب سه اثر از استان کهگیلویه و بویراحمد پذیرفته شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید