نمایش جزییات خبر
۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۸:۴۹

پیام صالحی به نوزدهمین جشنواره ملی چاپ ایران

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نوزدهمین جشنواره ملی چاپ ایران به صورت تصویری در این جشنواره پخش شد.
پیام صالحی به نوزدهمین جشنواره ملی چاپ ایران

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام سید عباس صالحی آمده است:

«جشنواره صنعت چاپ را به همه دست‌اندرکاران این جشنواره تبریک عرض می‌کنم. صنعت چاپ نقطه عطف تحولات بشری هم در انقلاب علمی بشری و هم در انقلاب‌های اجتماعی مثل انقلاب فرانسه بوده است، این صنعت هم در انقلاب صنعتی و هم در انقلاب‌های فن آوری اواخر قرن بیستم و ابتدای قرن بیست‌و‌یکم نقش قابل توجهی را داشته است.

صنعت چاپ به عنوان یک صنعتی که اگر نبود بسیاری از تحولات و فناوری مختلف زندگی بشری تحقق پیدا نمی‌کرد شناخته می‌شود.

همچنین این صنعت نسبت قابل توجهی با حوزه‌های مختلف نرم‌افزار زندگی بشری، وجه روحی و معنوی زندگی بشری یعنی حوزه‌های علم، فرهنگ و هنر دارد؛ سه شاخه علم، فرهنگ و هنر بشری با صنعت چاپ فرآوری و بهره‌وری آن کامل‌تر شده و اجزا و ابعاد وسیع‌تری را پیدا کرده است.

در جامعه ایران هم در یک صد و پنجاه سال گذشته تحولات مختلفی در زندگی فردی و اجتماعی ما رخ داده و نقش صنعت چاپ یک نقش قابل توجه و ملموسی بوده است، بخش قابل توجهی از اتفاقاتی که در زندگی یک صد و پنجاه ساله اخیر ما پدید آمده مرهون صنعت چاپ به خصوص در حوزه‌های علم، فناوری‌های علمی و همچنین حوزه فرهنگ در اجزا مختلف مطبوعات، کتاب و سایر حوزه‌های دیگر بوده است.

در حوزه هنر روز ملی صنعت چاپ و جشنواره صنعت چاپ فرصتی را فراهم می‌کند برای اینکه سهم صنعت چاپ در زندگی اجتماعی ما مورد واکاوی و بررسی مجدد قرار بگیرد.

بنده به سهم خود از همه‌ی دست‌اندرکاران این صنعت در یک‌ صد و پنجاه سال اخیر به خصوص عزیزانی که در این دهه‌های اخیر در فضای صنعت چاپ کوشا بودند و تلاش داشتند که هم از وجه اقتصادی و هم از وجه علمی، فرهنگی و هنری این صنعت به کمک زندگی اجتماعی ما بیایند تشکر و قدردانی می‌کنم.

همچنین از برگزیدگان این جشنواره، عزیزان صنعت چاپ و معاونت فرهنگی و همه کسانی که تلاش کردند این روز را باشکوه‌تر برگزار کنند سپاسگزارم.»

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید