• اخبار

اجرای ترتیل خوانی قرآن کریم با حضور قاریان برجسته در ماه رمضان

اجرای ترتیل خوانی قرآن کریم با حضور قاریان برجسته در ماه رمضان
مسئول دفتر فعالیت های قرآنی استان کرمانشاه، گفت: برای نخستین بار مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم با پخش در شبکه استانی و سراسری در کرمانشاه برگزار می شود.

حجت الاسلام مصطفی ملکی، مسئول دفتر فعالیت های قرآنی استان کرمانشاه، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با اشاره به تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان، گفت: این شورا چندی پیش با دستورالعمل شورای عالی انقلاب فرهنگی و زیر نظر شورای فرهنگ عمومی استان آغاز بکار کرد.

وی نهادها و ارگان های ذی ربط در برنامه ها و فعالیت های شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان را دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات، اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و تشکل های قرآنی مردمی که تحت عنوان شورای تخصصی جلسات قرآنی فعالیت می کنند، برشمرد.
 
مسئول دفتر فعالیت های قرآنی استان، خاطرنشان کرد: ریاست این شورا به حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و دبیری آن به حجت الاسلام والمسلمین محد آفتابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محول شده است.

حجت الاسلام ملکی، ادامه داد: جمع بندی گزارشات و فعالیت های فرهنگی و قرآنی در حوزه دین، جهت برنامه ریزی برای فعالیت های آینده و بررسی و رصد برنامه های فرهنگی و قرآنی و همچنین ارزیابی و نظارت بر آن در شورای فرهنگ عمومی از جمله رسالت های این شورا است.
 
وی یادآور شد: اولین و مهم ترین برنامه کاری این تشکیلات قرآنی، اجرای ترتیل خوانی قرآن کرین در ماه مبارک رمضان است.
مسئول دفتر فعالیت های قرآنی استان کرمانشاه، گفت: برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم همزمان با ماه مبارک رمضان و برای نخستین بار در کرمانشاه، هر روز با حضور قاریان برجسته استان، در حسینیه ثارالله سپاه نبی اکرم(ص)، ضبط و در سیمای استانی زاگرس پخش می شود.
وی ساعت پخش این مراسم معنوی را ساعت 17 تا 18 عصر اعلام کرد و گفت: مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم طی روزهای 13 و 14 ماه مبارک رمضان از شبکه سراسری شما پخش خواهد شد.
 
حجت الاسلام ملکی یادآور شد: اجرای ترتیل خوانی در کرمانشاه پس از 33 سال از عمر با برکت انقلاب از جهت اجرا و پخش آن برای نخستین بار در شبکه استانی و سراسری و دیگری مشارکت و همکاری ارگان های دولتی و موسسات خصوصی و مردمی در اجرای این پروژه عظیم فرهنگی و قرآنی قابل توجه است.
 
وی با اشاره به تبلیغات محیطی مناسب و پخش تیزر تبلیغاتی در خصوص اطلاع رسانی به عموم مردم، یادآور شد: با هماهنگی های صورت گرفته وسایل نقلیه عمومی جهت انتقال مردم روزه دار، از نقاط مختلف شهر به محل برگزاری مراسم(حسینیه ثارالله سپاه نبی اکرم(ص)) تدارک دیده شده است.
 
این مقام مسئول با قدرانی از مشارکت و همکاری ارگان های دولتی و غیر دولتی در اجرای این مراسم معنوی، خاطرنشان کرد: ترتیل خوانی قرآن کریم با مشارکت استانداری، دفتر امام جمعه، صداوسیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف، شهرداری، تبلیغات اسلامی و شورای تخصصی جلسات قرآن برگزار می شود.
 

۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۵:۰۰
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500