نمایش جزییات خبر
۳۰ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۴

جشنواره تئاتر شهروند به جذب مخاطب و گسترش نشاط و امید کمک می‌کند

مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه بیش از 82 جشنواره تئاتر در کشور برگزار می‌شود، بیان کرد: یک سری از جشنواره‌ها موضوعی نبوده و مخاطب محورند همانند جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که منجر به جذب مخاطب شده و می‌تواند نشاط و امید را گسترش دهد.
جشنواره تئاتر شهروند به جذب مخاطب و گسترش نشاط و امید کمک می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، شهرام کرمی، شامگاه سه‌شنبه (29 مرداد) در آئین اختتامیه دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که در مجموعه گردشگری و تفریحی جزیره استخر این شهر برگزار شد، با بیان اینکه برگزاری دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اتفاقی خجسته است، افزود: از عوامل و هنرمندانی که زمینه برگزاری دهمین دوره این جشنواره را فراهم کرده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور با اشاره به حمایت مسئولان شهرستان لاهیجان در طول این سال‌ها از جشنواره تئاتر شهروند، گفت: این روند می‌تواند الگویی برای برگزاری جشنواره‌های موضوعی به‌ویژه با موضوع مدیریت شهری باشد زیرا زمینه‌ساز رشد و توسعه شهری شود.

وی با بیان اینکه بیش از 82 جشنواره تئاتر در کشور برگزار می‌شود، بیان کرد: یک سری از جشنواره‌ها موضوعی نبوده و مخاطب محورند همانند جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که منجر به جذب مخاطب شده و می‌تواند نشاط و امید را گسترش دهد.

کرمی ادامه داد: اداره‌کل هنرهای نمایشی یکی از رسالت‌های خود را حمایت از برگزاری چنین جشنواره‌های می‌داند.

دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از جشنواره، گفت: از ابتدای انتشار فراخوان دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان 168 اثر در دو بخش مسابقه و کودک به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که آثار ارسال شده از 25 استان بوده است.

جواد نجار تمیزکار با اشاره به اینکه از این تعداد 144 اثر در بخش مسابقه و مابقی نیز در بخش کودک بوده است،  گفت: بیشترین آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره از استان‌های گیلان، تهران، اصفهان، کردستان و کرمانشاه بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان افزود: پس از بررسی‌های اولیه توسط داوران، 14 نمایش در بخش مسابقه و 5 نمایش نیز در بخش کودک پذیرفته شد.

وی با اشاره به برگزاری 9 دوره گذشته این جشنواره در شهر لاهیجان نیز اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه هر سال شاهد استقبال خوب گروه‌های نمایشی برای حضور در این جشنواره و همچنین شهروندان برای تماشای نمایش‌ها هستیم.

نجار تمیزکار تأکید کرد: امیدواریم در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی بتوانیم کیفیت جشنواره را هم از نظر محتوایی و هم کمی افزایش دهیم.

در پایان این مراسم، برگزیدگان دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در دو بخش مسابقه و کودک و جمعی از دست‌اندرکاران این جشنواره تقدیر شدند.

گزارش تصویری مرتبط

اشتراک در
کلیدواژه ها: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به جذب مخاطب و گسترش نشاط و امید کمک می‌کند
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید