نمایش جزییات خبر
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱

تئاتر خیابانی در لاهیجان با حقوق شهروندی پیوند خورده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: تئاتر خیابانی در لاهیجان با حقوق شهروندی پیوند خورده و مطالبه‌ای مردمی است که در فصل تابستان همه شهروندان منتظر اجرای آن هستند.
تئاتر خیابانی در لاهیجان با حقوق شهروندی پیوند خورده است

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، شامگاه سه‌شنبه (29 مرداد) در آئین اختتامیه دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که در مجموعه گردشگری و تفریحی جزیره استخر این شهر برگزار شد، با بیان اینکه هنر تئاتر خیابانی به نوعی با واقعه غدیر پیوند دارد، اظهار کرد: وقتی کلمات به نمایش درمی‌آیند چیزی به نام شعر ایجاد می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه واقعه غدیر نیز نوعی نمایش محسوب می‌شود زیرا در این واقعه مردم جمع شدند، پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) بر بالای پشته قرار گرفتند و دست امیرالمومنین بالا رفت، گفت: هرچند که نمی‌توان واژه خیابانی را بر روی آن اطلاق کرد اما غدیر خم نیز در صحرا و در میان مردم اجرا شد.

وی ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، افزود: تئاتر خیابانی در لاهیجان با حقوق شهروندی پیوند خورده و مطالبه‌ای مردمی است که در فصل تابستان همه شهروندان منتظر اجرای آن هستند.

فاضلی با بیان اینکه این جشنواره همانند رودی همیشه جاری باید ادامه‌دار باشد، ادامه داد: همه دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند می‌توانند به این پیوندی که با مردم برقرار کرده‌اند، به خود ببالند.

حسین مسافر آستانه یکی از داوران جشنواره نیز در این مراسم گفت: این جشنواره طی 10 سال برگزاری در شهر لاهیجان تاثیرات شگرفی ار نظر فرهنگی با موضوع تئاتر روی مخاطبان داشته که تاکنون روی تاثیر آن تحقیقی انجام نشده است.

وی با اشاره به تاثیر این جشنواره، تصریح کرد: اگر قرار بود در این مدت شهر لاهیجان برای معرفی خود و بیان جلوه‌های زیبای شهر لاهیجان سرمایه‌گذاری کند، بیانی بهتر از هنر نمایش وجود نداشت.

مسافر آستانه خواستار انجام پژوهشی برای دستاوردها و تاثیرگذاری این جشنواره شد و اظهار داشت: پژوهشی درباره تاثیرگذاری این جشنواره از همه ابعاد لازم و ضروری است  تا تاثیرگذاری آن مشخص و ایمان به برگزاری این جشنواره افزایش یابد.

وی به نمایندگی از سوی هیئت داوران جشنواره، گفت: اهمیت این جشنواره ایجاب می‌کند که دبیرخانه دائمی طولانی مدت برای آن راه‌اندازی شود تا بتواند به‌طور مستمر با هنرمندان و مسئولان کشوری به‌ویژه در بخش نمایشی ارتباط مداوم داشته باشد و فقط به مدت برگزاری جشنواره بسنده نشود.

در پایان این مراسم، برگزیدگان دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در دو بخش مسابقه و کودک و جمعی از دست‌اندرکاران این جشنواره تقدیر شدند.

گزارش تصویری مرتبط

اشتراک در
کلیدواژه ها: تئاتر خیابانی در لاهیجان با حقوق شهروندی پیوند خورده است
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید