نمایش جزییات خبر
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۴۱

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سومین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد گفت: «مسجد طراز اسلامی» مسجدی است که همه امور خداپسندانه و رهنمون به سعادت دنیوی و اخروی انسان را در بر می¬گیرد.
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام سیدعباس صالحی به این جشنواره آمده است:

«بسم­الله الرحمن الرحیم

«مسجد طراز اسلامی» مسجدی است که همه امور خداپسندانه و رهنمون به سعادت دنیوی و اخروی انسان را در بر می­گیرد. اهتمام به این مهم در بلندای تاریخ پرشکوه اسلام و ایران، به صورت خودجوش و مردمی حضور داشته است.

در این میان هنری که جوهره و نهاد آن معطوف به ارزش­ها و آموزه‌های ناب اسلام و مبتنی بر فطرت و نهاد انسان باشد، ظرایف و لطایف دین را به بهترین وجه به جهانیان معرفی می‌کند.

در روزگار ما  یکی از اثربخش­ترین ابزار هنر دینی در میان مردم به ویژه جوانان، ظرفیت سینما و تولید فیلم است. خوشبختانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در این راستا گام­هایی برداشته‌اند که باید به بهترین وجه تداوم یابد.

جوانان برومندی که در سنگر مساجد در مسیر اعتلای هنر اسلامی تلاش می‌کنند، در ایجاد تمدن نوین اسلامی، که هنر و فرهنگ گوهر تابناک و شاخصِ آن تمدن عظیم است، رسالتی سترگ بر عهده دارند.

برگزاری «سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد» به میزبانی استان گلستان که در نوروز امسال داغدار حادثه تلخ سیل شد، یادآور این آموزه دینی است که تسلیم نشدن در برابر دشواری­ها و اتکال به رحمت خداوندی، موجب گشایش و ظفر خواهد بود.

امیدوارم این رویداد معنوی بستری برای کشف استعدادهای هنری نوجوانان و جوانان مومن و انقلابی و فرصتی برای پیوند هنرمندان و فیلمسازان مسجدی با  علاقه­مندان این هنر پرمخاطب باشد.

با قدردانی از تمامی تلاشگران و منادیان هنرِ دینی، به ویژه خادمان فرهیخته کانونی و فعالان مسجدی که آگاهانه، مسجد را ملجاء و مأمن حضور و حرکت فرهنگی هنری مردم می­سازند، از خداوند متعال برای برگزارکنندگان این رویداد هنری آرزوی بهروزی و شادکامی دارم.

امیدوارم در پرتوی توجهات حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه­الشریف) به حرکت پیشروی خود ادامه دهند و چراغ کانون­های فرهنگی هنری مساجد کشور را پر فروغ نگه دارند.»

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید