نمایش جزییات خبر
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱

اجرای ۱۰ نمایش خیابانی در بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان

دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از اجرای ۱۰ نمایش خیابانی در بخش بین‌الملل این جشنواره خبر داد و گفت: ۱۱ کشور خارجی در این دوره از جشنواره حضور دارند.
اجرای ۱۰ نمایش خیابانی در بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فاتح بادپروا با اشاره به بخش بین الملل چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: بعد از اعلام فراخوان این جشنواره ۱۰۰ اثر خارجی از کشورهای مختلف به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ارسال شد.

وی با اشاره به آثار منتخب این بخش توسط هیئت داوران گفت: بعد از بازبینی آثار رسیده به دبیرخانه ۱۰ نمایش خیابانی در بخش بین‌الملل جواز حضور در جشنواره را کسب کردند.

وی از حضور ۱۱ کشور خارجی در این دوره از جشنواره خبر داد و افزود: نمایش های «رویا» از عراق، «درها» از روسیه، «سولکس» از ایتالیا، «دلقک» از برزیل، «ساعت۹» کار مشترک ایران و کردستان عراق، «قلب دلقک» از اکراین «وای وای» از ارمنستان 

«بهار میاد» از ایران کاری از محمد برومند، «خون عروسک» از ایران، کاری از یاسر میرحمیدی  و «ایستگاه» از ایران به کارگردانی آلبرت بیگجانی در این دوره از جشنواره اجرا می شوند.

بادپروا همچنین گفت: در این دوره جشنواره، بخش بین‌الملل به صورت رقابتی و با حضور هفت گروه‌ خارجی و سه گروه از کشور ایران برگزار می‌شود. 

دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان یادآوری کرد: دبیران جشنواره‌هایی از گرجستان، بغداد، عمان، اربیل و دربندیخان به عنوان دیگر میهمانان جشنواره چهاردهم، در این رویداد فرهنگی هنری حضور دارند. 

وی ادامه داد: همچنین استادانی از کشورهای هلند و مکزیک در ایام جشنواره کارگاه آموزشی برگزار می‌کنند. 

 

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: چهاردهمین +جشنواره +بین المللی تئاتر خیابانی مریوان +بین المللی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید