نمایش جزییات خبر
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۳

جشنواره ملی شعر «غدیر» شاعران سراسر کشور را فرامی‌خواند

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس از اعلام فراخوان جشنواره ملی شعر «غدیر» خبر داد و از شاعران سراسر کشور دعوت کرد تا در این جشنواره شرکت کنند.
جشنواره ملی شعر «غدیر» شاعران سراسر کشور را فرامی‌خواند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ صابر سهرابی، در مراسم افتتاحیه برنامه‌های غدیری این استان گفت: به‌مناسبت فرارسیدن ایام دهه ولایت و امامت برنامه‌های ویژه فرهنگی، هنری و مذهبی در سطح شیراز و استان فارس اجرا می‌شود.

وی افزود:‌ این برنامه‌ها شامل برپایی جشن‌های شادی مردم در محلات مختلف، برپایی نمایشگاه‌های متعدد، اجرای نمایش‌های خیابانی در تمام نقاط شهر طی ۱۰ روز بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه بیش از ۸۰۰ برنامه فرهنگی،‌ هنری و مذهبی طی این ایام در سطح استان فارس در حال اجرا هستند، گفت: از امشب و با رونمایی پوستر جشنواره ملی شعر غدیر، این جشنواره بعد از وقفه چندین سال کار خود را آغاز کرد که از امشب فراخوان آن اعلام شده است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا مراسم اختتامیه این جشنواره ملی را در سال آینده با حضور شاعران سراسر کشور برپا کنیم، گفت: درخواست می‌شود که دبیرخانه دائمی این جشنواره به استان فارس اختصاص داده شود تا بتوانیم هم از این جشنواره حمایت کامل کرده و هم در شیراز نهادینه شود.

مدیرکل ارشاد فارس همچنین به رونمایی کتاب «بر کرانه غدیر» نیز در این مراسم اشاره کرد و گفت: این کتاب شامل کتابت خطبه غدیر در خط نسخ، نستعلیق است که از سوی اینجانب و دو تن از خوشنویسان برجسته استان نوشته و تدوین شده است.

وی ادامه داد:‌ در این کتاب خط نستعلیق توسط پناهی و خط نسخ از سوی مردم همایونی به رشته تحریر درآمده است که حدود ۳۰ اثر آن به‌صورت نمایشگاه ابتدا در بنیاد بین‌المللی غدیر فارس به نمایش گذاشته شده و بعد از آن به کتابخانه ملی فارس منتقل داده خواهد شد که نمایشگاه آن به مدت یک هفته برپاست.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم علاوه بر رونمایی از کتاب «بر کرانه غدیر» و پوستر جشنواره ملی شعر «غدیر» از تعدادی فعالان عرصه نماز و حافظان قرآن کریم تجلیل شد.