نمایش جزییات خبر
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۴

طی حکمی علیرضا کمساری به ریاست کارگروه فضای مجازی سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد

علیرضا کمساری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ، با حکم مشترک سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورا و رئیس مرکز ملی فضای مجازی به عنوان رئیس کارگروه فضای مجازی جزیره قشم منصوب شد.
طی حکمی علیرضا کمساری به ریاست کارگروه فضای مجازی سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ، علیرضا کمساری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  با حکم مشترک سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورا و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان رئیس کارگروه فضای مجازی قشم منصوب شد.
علیرضا کمساری در این خصوص گفت: توانمندسازی ، شناسایی ، حمایت از ظرفیت های تولید و نشر محتوا و خدمات فرهنگی در این فضا، نیازمند هماهنگی و هم افزایی دستگاه های دولتی، ظرفیت های  مردمی و موسسات خصوصی است.
 کمساری فزود: در این راستا " کارگروه هایی جهت  هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی تشکیل خواهد شد.
 که کارگروه با تفاهم نامه مشترک بین مرکز ملی فضای مجازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و در چارچوب دستورالعمل ابلاغی شده  عمل خواهند نمود .
کمساری در خصوص  ماموریت این کارگروه اشاره کرد و افزود: کارگروه زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راستای "  هم افزایی و توسعه ظرفیت های  منطقه به منظور گسترش و تعمیق محتوا و خدمات فرهنگی و هنرایرانی - ، اسلامی در راستای ایمن سازی این مسیر خواهد کرد.
کمساری از  اهداف راه اندازی این کارگروه ، حفظ و ترویج فرهنگ ، آداب و رسوم بومی و منطقه ای، گسترش سبک زندگی ایرانی  اسلامی  در این فضاف ، پیشگیری از بروز و یا گسترش آسیب های اجتماعی، تقویت بنیان خانواده و بهبود نظم و ارتباطات اجتماعی در جامعه را بیان کرد .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان  به اعضای این کارگروه اشاره کرد و گفت: اعضای این کارگروه متشکل از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس کارگروه، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیر کارگروه، نماینده فرمانداری  ، مدیر اجتماعی و سلامت سازمان ، نماینده مدیریت فن آوری و اطلاعات سازمان ، نماینده صدا و سیمای جمهوری اسلامی در منطقه ،  سازمان تبلیغات اسلامی ،  مدیریت حوزه های علمیه، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد و پیام نور ، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری  ، دو نفر از فعالان این بخش.
کمساری عنوان کرد ، مرکز ملی فضای مجازی برای پشتیبانی های سیاستی و تسهیل فعالیت اثر بخش کارگروه ها را تامین می کند.
کمساری افزود ، با اشاره به ضوابط ابلاغی کارگروه که از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال تعیین شده است، تشریح کرد: حکم رئیس کارگروه با امضای مشترک دبیر شورای عالی فضای مجازی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حکم دبیر و سایر اعضای کارگروه توسط رئیس کارگروه صادر می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید