نمایش جزییات خبر
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۷

اجرای برنامه های ویژه «دهه امامت و ولایت» در کانون های مساجد استان فارس

بحث ولایت و تبعیت از ولایت فقیه محور اصلی برنامه های این دهه است که در این راستا نشست ها و جلسات با حضور روحانیون و اساتید دانشگاه ها و همچنین تشکیل حلقه ها و گفتمان های پرسش و پاسخ برای نوجوانان و جوانان نیز در حال برگزاری است.
اجرای برنامه های ویژه «دهه امامت و ولایت» در کانون های مساجد استان فارس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ حجت الاسلام امیدی با اشاره به اجرای برنامه های ویژه دهه «امامت و ولایت» گفت: این برنامه ها از عید قربان تا عید غدیر در قالب های مختلف درحال برگزاری است.

حجت الاسلام «حسین امیدی» گفت: این برنامه ها همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان با برگزاری مراسم های دهای عرفه، اقامه نماز و جشن عید آغاز شده است و در قالب های مختلف برگزار می شود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به فضاسازی مناسب مساجد و خیابان های اطراف با استفاده از بنر، پوستر و پرچم های رنگی انجام شده است، خاطرنشان کرد: بحث ولایت و تبعیت از ولایت فقیه محور اصلی برنامه های این دهه است که در این راستا نشست ها و جلسات با حضور روحانیون و اساتید دانشگاه ها و همچنین تشکیل حلقه ها و گفتمان های پرسش و پاسخ برای نوجوانان و جوانان نیز در حال برگزاری است.

حجت الاسلام امیدی با اشاره به دیگر برنامه ها، تاکید کرد: محفل های انس با قرآن، جشنواره ها و مسابقات در رشته های مختلف، نمایشگاه هنری، مسابقه نقاشی و دلنوشته و نمایشگاه آثار کودکان و نوجوانان، شب شعر با موضوع ولایت، ختم قرآن و صلوات هدیه به ساحت مقدس حضرت امیرالمومنین (ع) و برپایی ایستگاه های صلواتی توزیع شربت و شیرینی نیز از برنامه هایی است که به مناسبت دهه ولایت در کانون های مساجد استان اجرا می شود.

وی افزود: مسابقه های پیامکی با محوریت غدیر و ولایت حضرت امام علی (ع) و طرح سئوال های چهارگزینه ای با اختصاص جوایز نیز از برنامه هایی است که با استقبال روبروست.

این مقام مسئول از برپایی جشن عید غدیر در بیش از یک هزار و 200 کانون فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و گفت: این جشن ها با مداحی، توزیع شیرینی، سخنرانی، اجرای برنامه های شاد، اجرای سرود و نمایش توسط هنرمندان عضو کانون های مساجد و اهدای هدیه به هم نامان مولا علی (ع) همراه است

پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: اجرای برنامه های ویژه «دهه امامت و ولایت» در کانون های مساجد استان فارس
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید