نمایش جزییات خبر
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۳۲

وظایف و اختیارات قابل واگذاری این اداره کل به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها تفویض می شود

با رای تمامی اعضای گروه تخصصی مدیریت عملکرد، وظایف و اختیارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به ادارات شهرستان ها تفویض خواهد شد.
وظایف و اختیارات قابل واگذاری این اداره کل به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها تفویض می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مرضیه محرابی رئیس مدیریت عملکرد و دبیر گروه تخصصی مدیریت عملکرد با اعلام این خبر گفت: از آنجا که ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان بر اساس اهداف و وظایف محوله با توجه به شرح وظایف معاونت ها و حوزه ستادی در شهرستان ها فعالیت می نمایند، یکی از برنامه های مهم حوزه ارزیابی عملکرد تمرکز زدایی در اداره امور و واگذاری وظایف و اختیارات قابل واگذاری به سطوح شهرستانی می باشد.

در همین راستا با توجه به تاکید جاودانی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران مبنی بر چابک سازی و لزوم سیاست گذاری و برنامه ریزی هدفمند توسط ستاد اداره کل و به جهت تکریم ارباب رجوع، صیانت از حقوق مردم و تسریع در ارائه خدمات، گروه تخصصی مدیریت عملکرد این اداره کل طی مصوبه ای تفویض امور قابل واگذاری به ادارات شهرستان ها را ابلاغ کرد.

از این رو ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها در صورت آمادگی جهت انجام امور قابل تفویض و واگذاری در حوزه های مختلف، می توانند نسبت به اعلام موضوع اقدام نمایند.همچنین این موضوع بستر مناسبی به منظور شناسایی مشکلات و ضرورت های مورد نیاز جهت اصلاح فرآیند های اداری خواهد بود.

مرتضی قاسمی چراتی معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس کارگروه مدیریت عملکرد نیز به فرآیند ارزیابی عملکرد ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان تهران اشاره کرد و افزود: برخی از وظایف این اداره کل در حوزه های اجرایی در سالهای گذشته به ادارات شهرستان ها واگذار گردیده که با توجه به جلسات متعدد گروه تخصصی مدیریت عملکرد در سال 1397 و بررسی های کارشناسی توسط گروه تحول اداری و از طرفی اعلام آمادگی برخی ادارات و معاونت ها برای انجام امور توسط شهرستان ها در اولین جلسه گروه تخصصی مدیریت عملکرد تفویض اختیار مسئولیت های اداره کل که قابل واگذاری در شهرستان ها باشد تصویب گردید.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این مصوبه زمینه اقدامات اساسی در تقویت فرهنگ و هنر شهرستان های استان تهران انجام گیرد.

اشتراک در
کلیدواژه ها: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران،وظایف و اختیارات قابل واگذاری این اداره کل به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها تفویض می شود
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید