نمایش جزییات خبر
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۶

عملیات انتقال زائران کشورمان از عرفات به منا و مشعر الحرام به انجام رسید

مسئول نقل ترددی ستاد حج 98 از اتمام عملیات انتقال زائران کشورمان که طی 2 مرحله از عرفات انجام شد خبر داد و گفت : از کل 88 هزار زائر ایرانی که در عرفات بودند بیش از نیمی از آنان برای وقوف اضطراری به منا و بقیه به مزدلفه (مشعرالحرام ) انتقال یافتند.
عملیات انتقال زائران کشورمان از عرفات به منا و مشعر الحرام به انجام رسید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حج و زیارت، مرتضی آقایی بامداد امروز در این باره افزود : حدود 45 هزار نفر از این جمعیت شامل بانوان ، معذورین و یا بیماران از بعد از غروب شرعی نهم ذی الحجه به منا منتقل شدند.

 وی گفت : بر اساس برنامه ریزی انجام شده کار انتقال این جمعیت که از 19:20 دقیقه دیشب به وقت عربستان آغاز شده بود ساعت 22 به انجام رسید و همزمان این گروه های زائر بانو و افراد دارای معذوریت طی هماهنگی ها و پیش بینی ها به جمرات اعزام شده تا اعمال مربوطه خود را شبانه به انجام رسانده و سپس به خیمه هایشان بازگردانده می شوند که هنوز اين بخش از عملیات دردست انجام است تا سریعتر پایان یابد.

 وی اظهار کرد : اما بعد از انتقال بانوان و زائران دچار معذوریت به وقوف ااضطراری در منا بلافاصله کار انتقال 44 هزار زائر مرد برای وقوف اختیاری در مزدلفه آغاز شد که لحظاتی قبل حوالی ساعت 30 دقیقه بامداد به وقت عربستان و  و 2 بامداد به وقت ایران با تلاش جهادی همکارانم بدون مشکل خاصی پایان یافت .

 وی تصریح کرد : این حجم جابه جایی که طی دو روز گذشته هر روز حدود 90 هزار زائر از مکه به منا و عرفات و دیروز از عرفات به منا و مزدلفه انجام شد کار بسیار سنگینی بود که با تلاش خستگی ناپذیر و جهادگونه نیروهای سازمان و سایر دست اندرکاران با کمک بسیار موثر سامانه هوشمند نقل ترددی که امکان رصد ، کنترل و مدیریت در لحظه و آنلاین را فراهم کرده بود بسیار مطلوب ، روان و با آرامش انجام شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید