نمایش جزییات خبر
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برون‌سپاری فعالیت‌های فرهنگی نشانه‌ای از کارآمدی دولت است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعامل با ارگان‌های دولتی و غیردولتی را امری ضروری برای انجام مطلوب‌تر امور دانست و از برون‌سپاری فعالیت‌های فرهنگی به عنوان اولویت دولت و وزارتخانه در راستای تحقق برنامه‌های پیشنهادی وزیر به مجلس شورای اسلامی یاد کرد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: برون‌سپاری فعالیت‌های فرهنگی نشانه‌ای از کارآمدی دولت است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «لادن حیدری» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره دستاوردها و پیشرفت‌های به‌دست آمده در حوزه‌های مختلف در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تحقق وعده‌ها و ارائه برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس شورای اسلامی برای اخذ رای اعتماد را نمونه‌ای از «کارآمدی دولت» در بخش فرهنگ و هنر نام برد.

وی با بیان اینکه اهمیت حوزه  فرهنگ بر هیچ فردی پوشیده نیست، تاکید کرد: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، «سیاست و اقتصاد ذیل فرهنگ است و این حوزه نگاهی فراگیر دارد».

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: کارآمدی دولت و کارآیی دولت بیانگر قابلیت و توانایی نظام اجتماعی برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده و حل مشکلات جامعه است از این رو تفاوت در امکانات و شرایط هر جامعه و همچنین نوع موانع یا مشکلات تفاوت‌های کارآمدی دولت را رقم می‌زند.

حیدری ادامه داد: کارآمدی دولت‌ها به منظور تحقق اهداف یا رفع و حل مشکلات در دو سطح سیاست‌گذاری و دیوان‌سالاری صورت می‌پذیرد.

وی افزود: سیاست‌های دولت در تعالی جامعه و به کار گرفتن امکانات و ابزارها برای رسیدن به اهداف و یا حل و فصل موانع مشکلات سطح اول کارآمدی دولت را مشخص می‌کند و در سطح دوم که به دیوان‌سالاری دولت برمی‌گردد فعالیت‌های دستگاه دیوان‌سالاری دولت را که تاثیرات مستقیم و یا غیر مستقیمی بر رفع مشکلات و کسب اهداف دارد، بیان می‌کند.

به گفته وی این دو سطح کارآمدی با شاخصه‌ها از قبیل قانون‌محوری، مشارکت‌پذیری، مسئولیت‌پذیری، نظارت‌پذیری، تساوی و عدم تبعیض، عدالت‌جویی، عقل‌گرایی، مصلحت‌محوری و وحدت‌گرایی سنجیده می‌شود بدیهی است که رشد و ارتقای هر یک از این شاخص‌‌ای دولت را کارآمد در و رضایت عمومی را سخت‌تر ایجاد می‌کند.

معاون توسعه مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهارداشت: کارآمدی را می‌توان مهم‌ترین شاخص دولت اسلامی دانست بدین منظور سنجش کارآمدی به آن معناست که دولت برای تحقق اهدافی طرح‌ریزی شده و فلسفه وجودی آن دستیابی به آن اهداف است، لذا دولتی را می‌توان اسلامی و انقلابی دانست که هر چه بیشتر توانسته باشد اهداف مدنظر را محقق ساخته و به عبارتی دیگر کارآمدی خود را در عمل به اثبات رساند در غیر این‌صورت ناکارآمدی دولت را در سراشیبی بحران مشروعیت قرارداده و حاصل آن اعتبارزدایی از دولت خواهد بود.

حیدری یادآور شد: به‌طور یقین کارآمدی و رسیدن به قله‌های تعالی و پیشرفت با حضور و تلاش همگان اعم از مردم و مسئولان محقق و در نتیجه به دستاوردها، اهداف و افق‌های از پیش تعیین شده خواهد رساند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید