نمایش جزییات خبر
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶

در بیست و ششمین جشنواره تجسمی جوانان ایران، هنرمندان تهرانی گوی سبقت را ربودند

مهلت ارسال آثار به بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران پایان یافت؛ در این دوره ١٣١١ هنرمند از ٣١ استان با ٥٨٠١ اثر شرکت کردند.
در بیست و ششمین جشنواره تجسمی جوانان ایران، هنرمندان تهرانی گوی سبقت را ربودند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی ؛ هادی مظفری، رئیس شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره جوانان ایران با اعلام خبر رشد ٤٩ درصدی بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران گفت : بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران با رشد ٤٩ درصدی وارد مرحله دوم شد. در این دوره ١٣١١ هنرمند از ٣١ استان با ٥٨٠١ اثر شرکت کردند .

رئیس شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره جوانان ایران اضافه کرد: در این دوره ٣١٢ هنرمند با ١٧٠٧ اثر در رشته عکاسی ،٢٢٧ هنرمند نقاش با ٨٠٥ تابلوی نقاشی ،١٩٤ طراح گرافیک با ٤٩٥ اثر ،١٥٤ هنرمند طراح با ٤٦٥ طرح ،١٣٧ تصویر ساز با ٤٩٨ اثر تصویر سازی ،٧٥ هنرمند خوشنویس با ١٣٠ کار خوشنویسی ، مجسمه ساز ٤٠ نفر با ١٦٤ اثر حجمی ،٣٩ هنرمند نگارگر با ٢٠١ اثر نگارگری و ٢٧ کاریکاتوریست با ١١٥ کاریکاتور شرکت کردند .

مظفری افزود : در میان استان های حاضر در جشنواره هنرمندان تهرانی گوی سبقت را ربودند و با ٢٣٨ هنرمند بالاترین تعداد حضور را داشتند سپس اصفهان در مرحله دوم قرار گرفت و با ١٣١ هنرمند در این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی جوانان شرکت کرد، خراسان رضوی با ١١١ هنرمند جوان ،آذربایجان شرقی با ٧٣ هنرمند ،البرز با ٦٢ هنرمند ،فارس با ٥٣ هنرمند و خوزستان با ٤١ هنرمند جوان و...در این دوره از جشنواره شرکت کردند.

گفتنی است، بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران به دبیری «رضوان صادق‌زاده» با شعار «نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل» از سی ام مرداد تا سوم شهریور ماه ۱۳۹۸ در ایلام برگزار خواهد شد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید