نمایش جزییات خبر
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵

محمد میرکیانی: تأمین نیازهای آموزشی کودکان سیل‌زده به ترسیم آینده‌ای روشن‌تر برای آنها کمک می‌کند

محمد میرکیانی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان، با دعوت از عموم مردم برای پیوستن به پویش «مهربانی در مهر» گفت: بدون شک تأمین نوشت افزار و نیازهای آموزشی کودکان و دانش‌آموزان سیل زده، به عنوان ابزاری برای تحصیل علم، بخش عمده‌ای از دغدغه‌های خانواده‌های سیل زده را نسبت به آینده فرزندان‌شان برطرف می‌کند.
محمد میرکیانی: تأمین نیازهای آموزشی کودکان سیل‌زده به ترسیم آینده‌ای روشن‌تر برای آنها کمک می‌کند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به دنبال برگزاری موفق پویش «بهار مهربانی» که با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در مناطق سیل‌زده اجرا شد، طرح «مهربانی در مهر» به منظور تهیه نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی برای کودکان و دانش‌آموزان در کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود.

محمد میرکیانی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان با دعوت از عموم مردم در این طرح گفت: پس از وقوع سیل در مناطق مختلفی از کشور، رسیدگی به این مناطق با همراهی مردم و همچنین دستگاه‌های مختلف آغاز شد؛ اما موضوع مهمی که باید درنظر گرفته شود این است که نیازهای مختلف بچه‌های مناطق سیل‌زده نباید با گذشت زمان فراموش و یا نادیده گرفته شود و نباید در آنها این حس ایجاد شود که کمک به آنها مقطعی و محدود به زمان خاصی بوده است.

وی با اشاره به اجرای طرح «مهربانی در مهر» از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، افزود: از آنجا که پس از تأمین نیازهای اولیه زندگی، حضور بچه‌ها در کلاس‌های درس و تحصیل علم، از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین نسبت به آینده فرزندان‌شان است، مشارکت مردم در این طرح و جمع‌آوری و توزیع نوشت‌افزار و تأمین نیازهای آموزشی این دانش‌آموزان می‌تواند مهم‌ترین دغدغه این روزهای خانواده‌های سیل‌زده را برطرف کند.

این نویسنده با ارائه پیشنهادی گفت: اگر ساز و کاری فرآهم شود تا نیازهای آموزشی دانش‌آموزان مناطق سیل زده پس از دسته‌بندی و اولویت‌بندی، اعلام عمومی شود، بسیار بهتر است؛ چرا که در این صورت کمک‌های مردمی هدفمندتر خواهد بود.

میرکیانی با تقدیر از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اجرای این طرح گفت: نهاد با محوریت قرار دادن کتابخانه‌ها در بحث جمع‌آوری اقلام از سوی مردم و توزیع آن میان دانش‌آموزان سیل‌زده، با یک تیر چند نشان زده است. چرا که در کنار تمام کارکردها و برنامه‌هایی که در حوزه کتاب و کتابخوانی اجرا می‌کند، باز کردن پای مردم به هر بهانه‌ای به کتابخانه، اقدامی ارزشمند است. به خصوص اگر این رفت و آمدها با مشارکت در یک کار خیر و پویش اجتماعی آغاز شود.

گفتنی است کتابخانه‌های عمومی از ۲۰ تیر لغایت ۳۰ مردادماه به عنوان پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی شامل نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی فعالیت خواهند داشت و علاقه‌مندان می‌توانند هدایای خود را به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی استان اهدا کنند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید