نمایش جزییات خبر
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۴۱

نشست هم‌اندیشی کانون‌های بازنشستگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد

نشست هم‌اندیشی کانون‌های بازنشستگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور روسای کانون‌های بازنشستگان استان‌های کشور در باغ زیبا برگزار شد.
نشست هم‌اندیشی کانون‌های بازنشستگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی در این نشست حسین میرزاخانی رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به خدمات هیات مدیره جدید کانون بازنشستگان وزارت متبوع اظهار داشت: در هیات مدیره جدید برنامه‌ریزی‌های متنوعی صورت گرفته است، ابتدا اصلاح اساسنامه کانون را داشته‌ایم و پنج هدفی که در اساسنامه وجود داشت به ۱۱هدف ارتقا داده شده تا از منظر امکانات شرایط بهتری برای بازنشستگان فراهم شود.

وی در مورد بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی برای کانون ابراز داشت: این ظرفیت در استان‌ها وجود دارد تا تجربیات بین بازنشستگان مبادله شود و در عین حال از فضای استانی به عنوان محفلی برای هم‌اندیشی بین یکدیگر استفاده کرد. برای نمونه مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) زنجان به بازنشستگان واگذار شده است.

 

یکی از ابزارهای مهم برای طراوت زندگی شاد بودن است

محمود شالویی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور پاسداشت زبان فارسی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه بازنشستگان ما پس از بازنشستگی در فضاهای اقتصادی برای امرار معاش حضور پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: در جامعه جهانی بازنشستگان پس از بازنشستگی شرایط متفاوتی برای زندگی دارند، اما در ایران پس از بازنشستگی افراد به سراغ شغل دوم و سوم می‌روند، این در حالی است که نباید این اتفاق رخ دهد.

وی ادامه داد: یکی از ابزارهای مهم برای طراوت زندگی شاد بودن است، در کشور ایران نانوایان و سپس کارگران ساختمانی شادترین قشرهای ایران هستند این بدان معناست که شاد بودن حتما در اقشار مرفه جامعه وجود ندارد، شاد بودن موضوعی است که باید در زندگی خود آن را ترویج دهیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور پاسداشت زبان فارسی تصریح کرد: امروز در کشور روابط رفتاری و نوع نگاه سازمانی نیاز به اصلاح دارد تا یک فضای شاد را در سازمان‌های خود داشته باشیم.

شالویی تاکید کرد: ما باید تجربیات خود را برای شاد بودن به نسل‌های بعدی منتقل کنیم، زیرا چرخه بازنشستگی از حرکت باز نمی‌ایستد و باید موضوع شاد بودن را پیش از رسیدن به این برهه زمانی از زندگی در نظام اداری خود جا بیاندازیم.

وی در پایان گفت: امروز اعضای کانون بازنشستگان می‌توانند در محافل خود از تجربیات هم استفاده کنند، جلسات هم‌اندیشی بازنشستگان می‌تواند راه کارهای مناسبی برای هرچه بهتر شدن وضعیت این قشر پیشنهاد دهند.

گفتنی است از اهداف این نشست می‌توان به ایجاد هماهنگی در فعالیت‌های کانون‌های بازنشستگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کشور، شناخت امکانات هر استان، شناخت چالش‌های یکدست بازنشستگان وزارتخانه و ادارات کل استان‌ها، آشنایی با دستاوردهای نمونه و مفید رفاهی و فرهنگی استان‌ها برای بازنشستگان، استفاده از تجربه بازنشستگان در فعالیت‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و کارآفرینی، تلاش در شناساندن نقش بازنشسته در فرآیند توسعه فرهنگی_اجتماعی و ضرورت حمایت مسئولان از بازنشستگان اشاره کرد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید