نمایش جزییات خبر
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۲۸

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ پنجاه و دومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی برگزار شد

پنجاه و دومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی پیش از ظهر امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ پنجاه و دومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی برگزار شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این جلسه با دستورهایی از جمله بررسی و تصمیم گیری برنامه جامع مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران و بررسی و تصمیم گیری درباره درخواست ستاد نشر و تبلیغ پیام رهبری در نامه به جوانان کشورهای غربی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه عبدالهادی فقهی زاده با اشاره به ضرورت بارگذاری فعالیت های و پروژه های قرآنی اعضای کمیسیون در سامانه سمات (سامانه مدیریت امور تبلیغی ترویجی قرآنی کشور) گفت: از 20 عضو کمیسیون فعالیت های عضو سازمانی تاکنون 12 عضو پروژه های قرآنی خود را در این سامانه ثبت و بارگذاری کرده اند و ضرورت دارد دیگر اعضا نیز هر چه سریع تر فعالیت های خود را در این سامانه ثبت کنند.

وی افزود: پروژه ها باید عملیاتی و ملموس باشد و تقویت بخش نظارتی و حفظ برخط بودن هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روند راه اندازی سامانه سمات، گفت: این اقدام از چند جهت اقدام مناسبی است. بخش الکترونیک آن یکی از این جهات است که دستگاه ها به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و نظرات کمی و کیفی کمیسیون نیز بر اقدامات و فعالیت های قرآنی سریع تر انجام می شود.

وی افزود: بخش شفافیت یکی دیگر از جهات مثبت این سامانه است. به این معنا که جامعه قرآنی در مقابل تعهداتی که دارد شفاف عمل می کند. هراندازه فعالیت های خود را در معرض دید قرار دهیم به همگرایی، هم افزایی و نقطه های ارتباطی مشترک میان دستگاه ها نزدیک تر می شویم.

صالحی در عین حال تصریح کرد: تاکنون قریب به 120 پروژه در این سامانه ثبت شده است و در آن دستگاه های مختلف قدرت ارتباطی و نقطه های مشترک همکاری با یکدیگر را پیدا می کنند و فرصت های هم افزایی را در این میان می توان یافت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: سامانه سمات نقطه ای را به وجود می آورد که در حوزه هایی بر قدرت هم گرایی و توان افزایی دستگاه ها در حوزه های قرآنی می افزاید.

در ادامه سلیمانی گزارشی از روند ثبت پروژه های پیشنهادی دستگاه های عضو کمیسیون تبلیغی ترویجی قرآنی کشور (سمات) ارائه داد.

در بخش دیگری از این جلسه فدوی گزارشی از روند بررسی برنامه جامع مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران ارائه داد.

در ادامه دستور دیگر جلسه مبنی بر بررسی و تصمیم گیری درباره درخواست ستاد نشر و تبلیغ پیام رهبری در نامه به جوانان کشورهای غربی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید