نمایش جزییات خبر
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲

بازدید نماینده ولی فقیه در استان البرز از اولین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای استان

امام جمعه کرج از نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای استان البرز در سالن نمایشگاه باغ گلها واقع در پارک شهید چمران دیدن کرد.
بازدید نماینده ولی فقیه در استان البرز از اولین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای استان
 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، شامگاه پنجشنبه 10 مرداد از نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای استان البرز در سالن نمایشگاهی باغ گلهای پارک شهیدچمران دیدن کرد.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی این بازدید در این بازدید از غرفه های رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای در بخش‌های مختلف ازجمله تارنماهای اینترنتی، وبلاگ‌ها، بازی‌های یارانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال، تلفن‌های همراه هوشمند، محصولات نرم‌افزاری، سواد رسانه‌ای، اپراتورها و خدمات فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌های تجاری دیدن کرد و از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌کنندگان، مسائل و دغدغه‌های آنان و نیز میزان استقبال مردم از بازهای رایانه‌ای و موبایلی ایرانی قرار گرفت.
مهم‌ترین دغدغه بازی‌سازان، مشکلات اقتصادی در تولید محصولات و صادرات بود و درخواست‌ها و پیشنهادهایی در خصوص اصلاح قوانین و حذف موانع، تقویت حمایت مالی از شرکت‌های بازی‌ساز ایرانی و کمک به تبلیغ و معرفی بازی‌های ایرانی بیان کردند.
شناسایی تولیدکنندگان فناوری، ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال، یکپارچه‌سازی فرهنگی در به‌کارگیری رسانه‌های دیجیتال در بین مردم، توسعه کاربری فناوری‌های ارتباطات و دیجیتال، رتبه‌بندی و شاخص گذاری آثار و خدمات الکترونیک، فراهم کردن محیطی به‌منظور ایجاد همدلی و هم‌افزایی بین پدیدآورندگان آثار در حوزه فناوری، ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
توسعه خط و زبان فارسی در محیط رایانه و ابزارهای دیجیتال، کاهش هزینه و توسعه دسترسی عمومی به میراث مکتوب تاریخی، علمی، فرهنگی، دینی و هنری کشور، حمایت از افراد، مراکز، مؤسسات، تشکل‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه تولید آثار و محصولات فرهنگی و هنری دیجیتال را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های یارانه‌ای عنوان‌شده است.
گفتنی است این نمایشگاه تا روز جمعه ۱۱ مردادماه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در سالن نمایشگاهی گل پارک چمران پذیرای عموم مردم است.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید