نمایش جزییات خبر
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۴۸

حسینی اقبال: اولین نمایشگاه دیجیتال و بازیهای رایانه ای استان البرز به صورت مستقل از دیگر نمایشگاه ها در حال برگزاری است

حسینی اقبال، مدیر اجرایی اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و بازی های رایانه ای استان البرز گفت: مفتخریم که اولین نمایشگاه دیجیتال و بازی های رایانه ای را به صورت مستقل از دیگر نمایشگاه های استانی و شهرستانی با همت مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان البرز جناب آقای ناصر مقدم در حال برگزاری می باشد.
حسینی اقبال: اولین نمایشگاه دیجیتال و بازیهای رایانه ای استان البرز به صورت مستقل از دیگر نمایشگاه ها در حال برگزاری است
 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، آرزوحسینی اقبال مدیر اجرایی اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و بازی های رایانه ای استان البرز، اشاره کرد: بیش از70 غرفه در نمایشگاه  حضور دارند که 90 درصد غرفه داران را متخصصان کرجی در این حوزه تشکیل می دهند.
حسینی اقبال خاطرنشان کرد: باعث افتخاراست که استان البرز برای دوسال متوالی در مسابقات بازی های رایانه ای کشور مقام برتر را کسب کرده است  و بیش از 150 رسانه بر خط دارای مجوزدراستان البرز مشغول به فعالیت می باشند و نیز در سال 97بیش از 20 ناشر حقیقی و حقوقی در استان البرز مجوز نشر فرهنگی دیجیتال را دریافت کرده اند.
رییس گروه رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در ادامه ضمن اشاره به نحوه برگزاری نمایشگاه ابرازداشت: این نمایشگاه با هماهنگی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری موسسه فرهنگی هنری هشت بهشت سبز و با شعاررونق تولید در راستای پیشرفت تکنولوژی شروع به فعالیت کرده است.
آرزوحسینی اقبال در مورد رسانه های دیجیتال چنین گفت: رسانه های دیجیتال مستقل و بی نیاز از رسانه های سنتی است که شامل انواع پیام های صوتی – تصویری و نوشتاری می باشد. این نمایشگاه ها قادر به برقراری ارتباط و تاثیرات فرهنگی بسیاری در شکل های مختلف بر مخاطب هستند، به این دلیل که امکان نشر پیام با سرعت بالا امکان پذیر خواهد بود.امروزه یک رسانه دیجیتال منحصرا به یک پیام رسان تبدیل شده است، اینستاگرام ماهیت انتشار تصاویر را دارد، توئیتر قدرت ترند کردن یک خبراز طریق هشتگ را دارد که موجب شده حوزه ی قدرت دیگر یک شبکه تلویزیونی یا ماهواره ای خبری نباشد. ارتباط در حوزه رسانه دیگر یک سویه نبوده، دوسویه یا چند سویه می باشد که از طریق کامنت گذاری و نشر دادن یک خبر در بستر اینترنت و دریافت بازخورد در کمتر از ثانیه را شاهد هستیم. پادکست ها تنوع تولید محتوای رادیویی در فضای اینترنتی بوجود آورده اند که فضای شنیداری گسترده ای از دنیای امروزی ما را تشکیل داده اند. به این دلیل امروزه از انقلاب دیجیتال و یا عصر دیجیتال یاد می شود.
مدیر اجرایی اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و بازی های رایانه  ای استان البرز، تصریح کرد: رسانه های دیجیتال در حوزه اقتصاد تغییرات شگرفی ایجاد کرده است که تاثیرات مثبتی در حوزه اشتغال- کارآفرینی-تبلیغات بوجود آورده اند.
وی گفت: در دنیای کنونی که زندگی می کنیم اپراتورها،آپ استورها،تولید کنندگان اپلیکیشن ها،بازی های رایانه ای و انواع تولیدات دیجیتال قدرت عظیمی در حوزه بازاریابی ،فروش سرگرمی را ایجاد کرده اند که جزء جدائی نشدنی از زندگی ما شده اند.این تکنولوژی ها در واقع فرا زمان و مکان هستند و طیف گسترده ای از مخاطبین با سلایق مختلف را تشکیل می دهند.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید