نمایش جزییات خبر
۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۴

آیین پایانی سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب برگزار می‌شود

برگزیدگان سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب "نشان شیرازه" یک شنبه ۱۳ مردادماه در فرهنگستان هنر معرفی و تقدیر می‌شوند.
آیین پایانی سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب برگزار می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، «سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب» با هدف تأکید بر اهمیت طراحی یکپارچه و خلاقانه  پیکره کتاب به عنوان موضوعی مهم در طراحی گرافیک و صنعت نشر، تشویق هنرمندان، ناشران و دست اندرکاران صنعت نشر به ارتقای جایگاه طراحی کتاب، معرفی و ارائه الگوی مناسب برای طراحی گرافیک کتاب و  تلاش برای بازشناسی و بازآفرینی میراث کتاب آرایی در فرهنگ ایران برگزار می شود. 

در حاشیه این اختتامیه، نمایشگاه آثار منتخب سومین دوسالانه نشان شیرازه افتتاح خواهد شد. 
این نمایشگاه از ۱۳مردادماه تا ۱۷ مردادماه به نشانی خیابان ولی عصر(عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، فرهنگستان هنر، موسسه صبا، شماره ۱۲۵، نگارخانه استاد فرشچیان دایر است. 

گفتنی است، نشان شیرازه جایزه ای است که هر دو سال به «شکل» (فیزیک) کتاب های منتشر شده و پدیدآورندگان هنری آن (تیم طراحی)، بر مبنای ارزش های توأم «زیبایی» و «عملکرد» اهدا می شود. 

سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب؛نشان شیرازه" در دو بخش «پیکره کتاب» و «اجزای کتاب»  برگزار می شود.

آیین اختتامیه سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب ایران؛ نشان شیرازه یک شنبه ۱۳ مردادماه ساعت ۱۶  در فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی عصر (عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، رواق هنر، شماره ۱۵۵۲، تالار ایران برگزار می شود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید