نمایش جزییات خبر
۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹

برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی نظرآباد

دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان نظرآباد برگزار شد.
برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی نظرآباد
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در سال جاری با حضور امام جمعه، فرماندار و اعضای این شورا برگزار گردید .
حجت الاسلام و المسلمین موسوی، امام جمعه نظرآباد، در ابتدای این جلسه با اشاره به در پیش بودن اعیاد بزرگ دهه ولایت، گفتمان سازی فرهنگی در حوزه غدیر و مردمی نمودن آن را از برکات عید ولایت دانسته و با اشاره به فرازهایی از واقعه غدیر به نقل از کتاب علامه امینی خواستار هماهنگی بیشتر دستگاه ها برای مردمی تر شدن جشن های غدیر شد.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نظرآباد، در خصوص برنامه های ترویج کتابخوانی علت برخی آسیب های جامعه امروز را دور شدن از کتاب عنوان کرد و با توجه به اوج مصرف آب و مشکلات پیش آمده در این خصوص اضافه کرد در زمینه استفاده بی رویه برخی شهروندان، آبیاری باغات و ویلاها خارج از عرف و استفاده ناصحیح از مخازن و پمپ های آب  بایستی به گسترش پیوست های فرهنگی در پروژه های آب رسانی اهتمام نمود.
در ادامه این جلسه دکتر فلاح نژاد، فرماندار نظرآباد،  پیشنهادی را مطرح نموده تحت این عنوان که ادارات عضو این شورا هر کدام در حوزه تخصصی خود منابع انسانی و استعدادهای بخش های مختلف قرآنی، علمی، ورزشی، فرهنگی و غیره شهرستان را به طریقه های مختلف تجلیل کرده، به نماینده صدا و سیما در شهرستان معرفی نموده و در جهت معرفی افراد شاخص فرهنگی در سطح استانی و ملی تلاش شود.
فرماندار شهرستان نظرآباد همچنین ضمن تقدیر از ادارات و نهادهای سطح شهرستان که هر کدام با محوریت فرمانداری در جهت هرچه باشکوه تر برگزار نمودن دهه کرامت در نظرآباد اقدامات مثمر ثمری را انجام دادند گفت: بایستی این روال ادامه یافته و مراسم و جشن های شاد در عید غدیر را که ایام شادی اهل بیت(ع) است در اماکن عمومی اعم از مساجد، حسینیه ها، سالن های ورزشی، بوستان ها و... برگزار شود.
این مسئول همچنین از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست جشن بزرگی را به طور متمرکز  بین دستگاه ها هماهنگ نموده و همچنین اداره تبلیغات اسلامی نیز فعالیت های گوناگونی همچون آذین بندی خیابان ها و ... محلات مختلف را برگزار و به برگزیدگان هدایایی اهدا نماید که این موارد نشاط اجتماعی را بیش از پیش در میان اقشار مختلف جامعه محقق خواهد نمود. وی همچنین خاطر نشان کرد: به ادارات آبفای شهری، روستایی و امور آب دستور اکید داده شده تا طبق وظیفه آب شرب مورد نیاز مردم سطح شهرستان را تامین نمایند اما از ادارات فرهنگی واجتماعی نیز خواستارم در موضوع استفاده بهینه از آب و آموزش روش های نوین جهت صرفه جویی حداکثری در آب را به مردم اطلاع رسانی نموده و برای آنها فرهنگ سازی نمایند.
مریم مقدم رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این جلسه علاوه بر پیگیری مصوبات قبلی به تشریح طرح های ملی ترویج کتابخوانی از جمله جام باشگاه‌های کتابخوانی، پایتخت کتاب و روستاهای دوستدار کتاب پرداخت. برخی دیگر از برنامه های ترویج کتاب نیز توسط آزاد فلاح ریيس کتابخانه های عمومی نظرآباد اعلام شد و سایر اعضا نیز پیشنهادات خود را در این خصوص مطرح کردند.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید