نمایش جزییات خبر
۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با پیشکسوت نقاشی استان

ناصر مقدم به دیداراستاد پیشکسوت و فرهیخته نقاشی"اسماعیل مرضایی" رفت .
دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با پیشکسوت نقاشی استان
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، ناصر مقدم، مدیر کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، به همراه عطابکی، رئیس هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی البرز و جمعی از اساتید و هنرمندان هنرهای تجسمی، به دیدار استاد مرضایی از پیشکسوتان نقاشی البرز رفتند . 
مقدم در این دیدار صمیمی، از تابلوها و آثار نقاشی استاد مرضایی دیدن نمود و از هنر والای ایشان قدردانی و تشکر کرد . 
گفتنی است استاد مرضایی از پیشکسوتان رشته نقاشی و با بیش از نیم قرن سابقه در رشته  نقاشی است .
استاد پیشکسوت و فرهیخته اسماعیل مرضایی متولد ۱۳۲۶ بهبهان، هنر آموخته هنرستان های کمال الملک و هنرهای زیبا از سال ۱۳۴۵، مدرس هنرستان کمال الملک از سال ۱۳۵۰، آغاز فعالیت هنری از دهه ۱۳۵۰، دارای هزاران اثر نقاشی در زمینه های سورئال و طبیعت، داری اثرهای بی نظیر رنگ روغن در ابعاد بزرگ و سورئال، نقاشی ها و آثار آبرنگ وی در قطعات بزرگ و از معماری بی نظیر بادگیر ها و گنبدهای ساختمانی یزد و ابیانه کاشان می باشد .
وی در بیش از 200 نمایشگاه گروهی و انفرادی و مناسبت های ویژه در داخل و خارج کشور از سال ۱۳۵۰ به بعد تاکنون شرکت نموده است.
در تابلوهای استاد مرضایی آثاری با موضوعاتی متفاوت از دوران انقلاب، جنگ تحمیلی، دفاع مقدس، رویدادهای مذهبی، آثار و حوادث طبیعی و ... داخلی و بین المللی را می توان مشاهده نمود .
برخی از آثار استاد:تابلو زلزله گیلان ،تابلو موشک باران، تابلو انقلاب ، تابلو غزه، تابلو حضرت یوسف ، تابلو عید قربان،تابلو ضامن آهو را می توان برشمرد.
برخی از آثار استاد مرضایی در موزه ها و مراکز  داخل و خارج کشور در معرض دید بازدیدکنندگان می باشد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید