نمایش جزییات خبر
۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷

معرفی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنعت جهانگردی هند

ظرفیت‌های فرهنگی و جاذبه‌های توریستی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنعت جهانگردی هند معرفی می‌شود.
معرفی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنعت جهانگردی هند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی باخانم فرحناز اُبروی، معاون نمایشگاه بین‌المللی صنعت جهانگردی و حمل و نقل هند (Iitt) به منظور معرفی جاذبه‌های فرهنگی و توریستی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وابسته فرهنگی کشورمان ضمن معرفی صنعت توریسم درایران و علاقه و حضور گردشگران خارجی در ایران گفت: ایران کشوری با موقعیت جغرافیایی ویژه و جاذبه‌های شگفت انگیز تاریخی، طبیعی و دینی است. ایران مهد یکی از تمدن‌های بزرگ در جهان محسوب می‌شود و دارای ابنیه‌ها و مراکز تاریخی بسیاری است که جهانگردان را محو تماشای آنها می‌کند.

خانم فرحناز ابروی در سخنانی اظهار کرد: ایران کشوری با جذابیت‌های جهانگردی فراوان ظرفیت‌های مناسبی برای جذب توریست از همه نقاط دنیا به خصوص هند را دارد و برای این کار نمایشگاه بین‌المللی صنعت جهانگردی و حمل و نقل با حضور شرکت‌های توریستی از همه نقاط دنیا می‌تواند علاوه بر شناساندن پتانسیل‌های جهانگردی ایران به شرکت‌های فعال در این زمینه آنها را برای فعالیت در حوزه ایران زمین تشویق و ترغیب کند.

وی افزود: این نمایشگاه قرار است از تاریخ 15 لغایت 17 ژانویه سال آینده میلادی (2020) با حضور بیش از چهار هزار شرکت جهانگردی برگزار شود. این نمایشگاه تخصصی و تجاری خواهد بود و اکثریت کشورها در آن حضور فعال دارند.

خانم فرحناز ابروی تأکید کرد: این نمایشگاه در منطقه میان بندرا و کورلا (BKC) برگزار می‌شود که محل آن هم به بازار خرید و رستوران‌ها نزدیک است و چون در منطقه میانی کلانشهر واقع است همه افراد می‌تواند به راحتی در محل حضور یابند.

آشوری ضمن تشکر از دعوت در این نمایشگاه اظهار کرد: کشور با تمدن ایران زمین با جلوه‌های ویژه و خاص، مردمانی با فرهنگ بی نظیر می‌تواند به عنوان یک کشور پیشرو در زمینه جهانگردی و صنعت حمل به جامعه هند معرفی شود.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید