نمایش جزییات خبر
۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۲

صالحی در نشست خبری در هرمزگان: بیش از 800 میلیارد تومان در سفرهای استانی تفاهم نامه منعقد شده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هرمزگان سیزدهمین استانی است که با نگاه امضای تفاهم‌نامه به آن سفر کرده ام و در ۱۲ استان قبلی بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه منعقد شده است.
صالحی در نشست خبری در هرمزگان: بیش از 800 میلیارد تومان در سفرهای استانی تفاهم نامه منعقد شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، سید عباس ‌صالحی شب گذشته در نشست با خبرنگاران استان هرمزگان با بیان این مطلب تصریح کرد: یکی از اهداف سفر به استان هرمزگان امضای تفاهم‌نامه‌ای بود که مقدمات آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری این استان بررسی شده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از امضای سند توسعه فرهنگ و هنر به عنوان مهمترین دستاورد این سفر نام برد.

صالحی گفت: در استان هرمزگان تفاهم‌نامه خوبی با رقم ۵۰2 میلیارد ریال به مدت دو سال تنظیم شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با توجه به اینکه زیرساخت‌های استان را جدی‌تر از گذشته دنبال خواهیم کرد، بیش از ۳۰ میلیارد تومان از این تفاهم‌نامه مربوط به بهبود زیرساخت‌های استان است.

وی افزود: تکمیل کتابخانه بندرعباس، احداث مجتمع‌های سیریک و بشاگرد، تکمیل ۴۲ فرهنگ سرای روستایی نیمه تمام  و ... در این تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشریح کرد: خوشبختانه در بازدیدی که از بندرلنگه و شهر رودان صورت گرفته، استاندار هرمزگان از طریق ارزش افزوده یک نگارخانه و یک پلاتوی نمایش برای همه شهرستان های استان احداث خواهند کرد.

وی تشریح کرد: در حوزه‌های ادبی، سینمایی، دینی، مطبوعاتی و حمایت از هنرمندان در تفاهم‌نامه نکاتی خوبی دیده شده است تا شرایط مناسبی در این عرصه ها به وجود بیاید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان استاندارد ساخت سینماهای امید در کشور بین ۹ ماه تا یک سال است، سینما پردیس امید میناب نیز امسال افتتاح خواهد شد

صالحی افزود: گفت و گو با اصحاب فرهنگ و هنر در دستور کار وزارتخانه قرار دارد که در این راستا سه جلسه با بخش‌های غرب، شرق و مرکز در این سفر برگزار شد.

وی با بیان اینکه این گفت و گوهای رو در رو به مسئولان فرهنگی و هنری استانی کمک خواهد کرد، گفت: ده‌ها هنرمند استان در این سه جلسه در حوزه‌های مختلف دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

صالحی عنوان کرد: در این سفر افتتاح مجتمع فرهنگی رودان و نگارخانه در بندرلنگه نیز انجام شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در این فرصت دو روزه ظرفیت‌های بیشتری از استان هرمزگان برای من تبیین شد؛ ادامه داد: تفاهم‌نامه امضا شده در این سفر با در نظر گرفتن مقدورات مرداد سال 98 منعقد و تمام شرایط اقتصادی کشور در این تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است و مشکلی در اجرا پیش نخواهد آمد مگر اینکه اتفاقات غیرقابل منتظره‌ای رخ دهد.

وی در پایان با اشاره به نقش ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیشبرد اهداف فرهنگ و هنر کشور گفت: این ادارات نقش‌های دوگانه‌ای دارند و برخی از ادارات ما به عنوان خط ارتباطی با هنرمندان در برخی از مناطق فعالیت می‌کنند.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید