نمایش جزییات خبر
۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۹

رئیس سازمان حج و زیارت : تمهیدات ویژه بیمه‌ای برای زائران و بارهای آنها /عملکرد هواپیمایی هما قابل تقدیر است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت : درعین پوشش بیمه‌ای زائران، برای مواردی که بار زائران هم دچار خسارت می‌شود تمهیدات ویژه ای برای این امر دیده شده است.
رئیس سازمان حج و زیارت : تمهیدات ویژه بیمه‌ای برای زائران و بارهای آنها /عملکرد هواپیمایی هما قابل تقدیر است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج وزیارت؛ علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت درخصوص تمهیدات بیمه ای اندیشیده شده برای خسارت وارده به بار زائران گفت: در رابطه با بیمه زائران و بار آنها تمهیدات لازم طبق قرارداد با بیمه ایران اندیشیده شده و مشکلی وجود ندارد.
وی افزود : در مواردی که خسارت هایی به بار زائران در پروازهای ورودی به عربستانی روی دهد ،تمهیداتی اندیشیده شده در قرارداد بیمه ای مورد توجه قرار گرفته ا تا نسبت به جبران آن اقدام شود.
رشیدیان تصریح کرد: بر این مبنا امسال مقرر شد در صورت آسیب به بار زائران یا مفقودی ساک و چمدان آنها، هزینه خسارت مربوطه بعد از تایید مسئول منطقه و محاسبه ارزش آن در ایران و در زمان بازگشت زائر پرداخت شود.
وی با اشاره به افزوده شده یک متمم به قرارداد بیمه ای در موضوع بار حجاج افزود: در واقع برای آنکه زائر در جریان این سفر به دلیل مفقود شدن ساک و لوازم شخصی، دچار مشکل نشود ، برنامه ریزی شد و طبق این متمم بعد از تایید مفقودی ساک توسط ستاد منطقه ، ۱۰۰ ریال به صورت علی الحساب به زایر برای خرید وسایل شخصی مفقود شده داده می شود تا چمدان او مشخص شود.
رشیدیان افزود : البته درصورت مفقود شدن ساک زائران، مابه التفاوت مبلغ خسارت وارده در ایران پرداخت می شود که این امر نیز مستلزم تایید ستاد منطقه است.
وی دربخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه تا روز گذشته از 361 پرواز برنامه ریزی شده برای انتقال زائران به عربستان 259 مورد به انجام رسیده است ، گفت : در این میان حدود 60 درصد پروازها بدون تاخیر بوده است و متوسط تاخیر در سایر پروازها هم 22 دقیقه بوده است که عملکرد قابل قبولی است.
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی با همه محدودیت ها ،عملکرد مناسبی در انتقال زائران به سرزمین وحی داشته است ، افزود : تمامی نیروها و پرسنل این مجموعه تمام همت خود را به کار بسته اند و عملکرد شایسته و قابل تقدیری از خود ارائه دادند.
رشیدیان در خصوص دیدار با بیوت آیات عظام گقت: همه ساله در موسم حج تمتع بعثه های بیوت عظام برای پاسخگوی به سوالات شرعیه مقلدین راه اندازی می شود و فعالیت صورت می‌گیرد .
وی با اشاره به دیدار خود و نماینده ولی فقیه در امور حج زیارت از این بیوت مراجع تقلید افزود: اینکار نیز طبق سنوات هر ساله و برای پیگیری احوال این بیوت انجام می گیرد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید